Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #3442, Blokace kartou, rezervace hotelu

Blokace kartou, rezervace hotelu, Běžný účet

14.3.2017 Běžný účet

Dobry dem. Mam jeden dotaz. Pri rezervaci ubytovani na portalu booking.com jsem zadal cislo moji karty (Equa bank) a datum platnosti. U rezervace bylo napsano, ze je mozne storno zdarma 7 dni pred zacatkem pobytu. Jedna se az o termin 12-15.6. Ubytovani chci nyni zrusit a koukam ze v internetovem bankovnictvi to mam blokovane. Rezervaci jsem zrusil, tak doufam ze penize prijdou zpet..Co me ale zarazi je, jak je mozne ze se penize blokovaly bez zadani trojcisli na zadni strane karty jako pri mormalnich intetnetovych platbach. Muzete mi to prosim nejak objasnit? Dekuji

Dobrý den,

zadání trojčíslí ze zadní strany karty (tzv. CVC/CVV kód) autorizuje samotnou platbu (která má ale podobný průběh jako samotná blokace - nejdřív se peníze zablokují, pak odečtou). Ve Vašem případě rezervace se pouze zablokovala na účtu určitá částka, která se ale z účtu neodeslala (peníze jsou nadále Vaše, jen s nimi nemůžete nakládat). Po zrušení rezervace by v brzké době mělo dojít ke zrušení blokace peněz na Vašem účtu.