Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #16451, Příchozí platba ze zahraničí

Jaké daně budu muset platit, pokud mi přijdou z USA vyšší peníze na můj běžný účet?

16.1.2022 Platba

Dobrý den, měla bych takový dotaz. Pokud mi z USA přijde na můj účet (běžný u Equa bank, nejsem OSVČ) vyšší obnos peněz, budu z této částky něco odvádět na daních (nebo zda je stanoven nějaký limit)? S bankou jsem to diskutovala, vezmou si pouze nějaký poplatek, ale už přesně nevím, jak jinak postupovat, nechci se zbytečně dostat do nějakých problémů. Děkuji mnohokrát.

Dobrý den,

Equa bank Vám bude za příchozí zahraničí platbu (mimo SEPA) účtovat 29 Kč. Ohledně zdanění - o jaké peníze se jedná? Dar, dědictví, příjem ze zaměstnání či z prodeje nemovitosti? Kdo Vám peníze posílá?

Ještě jedno upozornění - nejedná se o podvod? Pokud Vám peníze slíbil neznámý cizinec, jde o podvod. Podvodník z Vás bude tahat peníze pod smyšlenými záminkami (poplatky, daně, cla) a sám Vám nic nepošle.