Banky.cz Bankovní poradna zdarma #750, Dotaz v bankovní poradně

Finanční úřad změnil čísla účtů pro platby daně z nemovitosti - kdy se dočkám vrácení peněz?

Dobrý den, před 22 dny jsem v předstihu zaplatila daň z nemovitosti ČNB /Praha, středočeský a královéhradecký kraj/. Bohužel, fin.úřad neupozornil v předstihu, že bude měnit čísla účtů. Nicméně stalo se a tak se ptám, kdy mi budou částky vráceny, abych je mohla převést na správné účty. Děkuji Grafnetterová

Dobrý den,

doporučuji kontaktovat přímo konkrétní finanční úřady a domluvit se s nimi na vrácení případně přesměrování částky na správný cílový účet.

Těchto případů bude pravděpodobně velmi málo - na rozdíl od případů, kdy lidé zaplatili na špatný/neexistující účet uvedený přímo na složence z FU (které přišly minulý týden). Banky na žádost ministerstva financí znemožnily provádět platby na tyto chybné účty, Česká pošta nikoliv, tedy kdo platil složenkou, tomu se chybná platba vrátí během několika málo dní.