Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #8074, Nepřišla mi platba ze zahraničí

Nepřišla mi platba ze zahraničí, Platba

D

Dobrý deň prajem, stala sa mi teraz nedávno taká vec, že slovenská banka (slovenský klient, pre ktorého pracujem) mi odoslala peniaze na môj český účet v nemenovanej banke, ale peniaze mi neboli pripísané na účet. Kontaktovala som slovenskú stranu, tí mi už odoslali aj oficiálne potvrdenie o tom, že platbu previedli. Chodievajú mi od nich peniaze každý mesiac a nikdy doteraz nebol problém. Keď som sa obrátila na českú banku, naposledy si odo mňa vyžiadali toto oficiálne potvrdenie o prevedení platby zo slovenskej banky. Čakám momentálne, ako sa to ďalej bude riešiť, ale keďže so mnou nekomunikujú spôsobom, ako by som uvítala, t.j. že ma budú informovať, ako sa tento prípad bude ďalej riešiť a či sa už vôbec rieši, píšem vám, či by ste mi nevedeli poradiť. Nepoznám nikoho, komu by sa niečo podobné stalo. Aké kroky by mala moja česká banka urobiť, resp. čo od nich mám žiadať? Veľmi pekne ďakujem za pomoc. S pozdravom. Denisa

Běžný účet bez poplatků je zde!

Dobrý den,

banka příjemce platbu která nepřišla nemusí vůbec řešit, neboť to není v jejím poli působnosti. Těžko říct kde nastala chyba (pravděpodobně na straně odesílatele), ale dokud peníze nedorazí na Váš český účet, je to mimo vliv vaší české banky. 

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Do jakých nemovitostí investovat? Podívejte se, jaké 3 varianty vás nikdy nezklamou

Do jakých nemovitostí investovat? Podívejte se, jaké 3 varianty vás nikdy nezklamou

2.7.2020, Reality, Autor: Marek Hadač

Nákup nemovitosti je jeden z nejspolehlivějších způsobů zhodnocení peněz. Dlouhodobě se totiž jejich výnos pohybuje mezi 4 až 6 %. Víte ale, do jakých nemovitostí investovat, aby se vám to opravdu vyplatilo? Variant je několik.

Půjčky s úrokem až 40 %? I takové na trhu najdete

Půjčky s úrokem až 40 %? I takové na trhu najdete

1.7.2020, Půjčka, Autor: Jan Budín

Za půl roku nesplácení pokuta až ve výši trojnásobku původní půjčky. Nebo roční úrok ve výši stovek procent. I takové nástrahy na vás čekají, pokud se rozhodnete pro půjčku. Vyplývá to z aktuálního Indexu odpovědného úvěrování, který každoročně vydává organizace Člověk v tísni.

Jak na předčasné splacení hypotéky? 4 možnosti, kdy ho máte zdarma

Jak na předčasné splacení hypotéky? 4 možnosti, kdy ho máte zdarma

30.6.2020, Hypotéka, Autor: Martin Silný

Poplatky za předčasné splacení hypotéky straší spoustu lidí, kteří o takovém kroku uvažují. V současnosti se ale ve většině případů žádných závratných částek bát nemusíte. A při správném postupu je mimořádné splacení hypotéky dokonce zcela zdarma. Bez ohledu na to, u jaké banky jste si půjčili.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

JN

#10599, Refinancování hypotéky, Hypoteční poradna, 2.7.2020

Dobrý den, refinancuji hypotéku před vypršením fixační doby. Refinancování proběhlo 14.1. 2019 s úrokovou sazbou 2,79%. Nyní se naskytlo lepší řešení přejít před fixací k Hypoteční bance s úrokovou sazbou 2,05%. Předčasná splátka jistiny úvěru činí 1 417 000 Kč. Zaráží mě, že jsem se byl informovat u KB k vyčíslení HÚ před měsícem a úhrada za předčasné splacení vycházela na 13 700 Kč. Teď došlo k předčasnému splacení úvěru a úhrada za předčasné splacení najednou vychází na 41 000 Kč. Jsem tímto postupem dosti zmaten. Můžete mi prosím poradit co dál? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, pokud od podpisu úvěrové smlouvy nebo refixace neuplynuly ani 2 roky, mohou Vám banky účtovat poměrně vysoké sankce. Refinancování mimo řádný termín obvykle probíhá tak, že si vyžádáte vyčíslení zůstatku včetně penále k určitému datu a k tomuto datu úvěr doplatíte. Máte-li od banky písemné potvrzením s vyčíslením dluhu včetně penále ve výši 13 700 Kč k určitému datu a Vy jste tento termín dodržel a k tomuto datu původní úvěr doplatil, doporučuji banku upozornit na porušení podmínek z její strany a trvat na zaplacení pouze 13 700 Kč. Případný spor můžete řešit přes Finančního arbitra. I proto je vždy lepší řešit refinancování hypotéky s využitím služeb nezávislého hypotečního poradce, který Vám může pomoci s nekorektním postupem bank.

PM

#10598, Nebankovní půjčka bez příjmu, Půjčka, 2.7.2020

Dobrý den, vím že jedna o poněkud ožehavé téma a asi znám předem odpověď, ale jaký mate názor na nebankovní půjčky bez doložení příjmů? Nebudu udávat důvody půjčky, ale jen by mě zajímalo, jestli existuji důvěryhodné firmy nabízející tuto službu. Děkuji

Dobrý den, zákon o spotřebitelském úvěru bankám i nebankovním poskytovatelům půjček nařizuje před poskytnutím půjčky zkontrolovat bonitu žadatele (zda-li má dostatečný příjem, nemá jiné úvěry, není v insolvenci či exekuci, atd.). Pokud Vám kdokoliv nabízí půjčku bez doložení příjmů, činí tak v rozporu se zákonem (resp. využívá mezer v legislativě, kdy se zákon o spotřebitelském úvěru týká jen půjček od 5 000 Kč výše a jen fyzických osob - proto nebankovky často podmiňují úvěr sjednáním IČ nebo nabízejí menší půjčky do 5 000 Kč).  Cílem těchto nepoctivých společností je naopak půjčit někomu, kdo nebude schopen splácet, aby bylo možné na dotyčném vymáhat peníze exekučně po mnoho let (srážet peníze lze i z důchodů a sociálních dávek). A nejvíce se cílí na lidi vlastnící nemovitost.

Š

#10597, Hypotéka a půjčky, Hypoteční poradna, 2.7.2020

Pokračování dotazu č. 10595: Když si vezmu na splátky mobilní zařízení přes operátora, není to klasický úvěr, vše se splácí v rámci tarifu mobilního operátora, zda hypotéční banka bere tyto splátky v rámci tarifu jako úvěr, i když to úvěr není? Nikde se nepodepíše žádná smlouva o splátkách ani o pořízení mobilního zařízení v rámci tarifu. Nejedná se o úvěr ani půjčku, mobilní operátor poskytuje nově příchozím zákazníkům slevu na mobilní zařízení s měsíční splátkou bez navýšení ve výši cca 150-300 na zařízení. Mobilní zařízení je do konce splácení v majetku operátora. Toto je můj dotaz, zda banky posuzují jako zatížení splátku mobilního zařízení v rámci tarifu bez podpisu jakékoliv úvěrové smlouvy. Děkuji.

Dobrý den, takto zakoupený mobil bude mít spíše charakter služby než úvěru nebo nákupu na splátky. Banky obecně neposuzují pouze výši splátek za úvěry, ale celkově vaši finanční situaci. Pravidelný měsíční výdaj navíc ve výši 150-300 Kč nebude mít s příjmem 50 000 Kč na posouzení žádosti o hypotéku významný vliv.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 10 500 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR