Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #8074, Nepřišla mi platba ze zahraničí

Nepřišla mi platba ze zahraničí, Platba

19.11.2019 Platba

Dobrý deň prajem, stala sa mi teraz nedávno taká vec, že slovenská banka (slovenský klient, pre ktorého pracujem) mi odoslala peniaze na môj český účet v nemenovanej banke, ale peniaze mi neboli pripísané na účet. Kontaktovala som slovenskú stranu, tí mi už odoslali aj oficiálne potvrdenie o tom, že platbu previedli. Chodievajú mi od nich peniaze každý mesiac a nikdy doteraz nebol problém. Keď som sa obrátila na českú banku, naposledy si odo mňa vyžiadali toto oficiálne potvrdenie o prevedení platby zo slovenskej banky. Čakám momentálne, ako sa to ďalej bude riešiť, ale keďže so mnou nekomunikujú spôsobom, ako by som uvítala, t.j. že ma budú informovať, ako sa tento prípad bude ďalej riešiť a či sa už vôbec rieši, píšem vám, či by ste mi nevedeli poradiť. Nepoznám nikoho, komu by sa niečo podobné stalo. Aké kroky by mala moja česká banka urobiť, resp. čo od nich mám žiadať? Veľmi pekne ďakujem za pomoc. S pozdravom. Denisa

Dobrý den,

banka příjemce platbu která nepřišla nemusí vůbec řešit, neboť to není v jejím poli působnosti. Těžko říct kde nastala chyba (pravděpodobně na straně odesílatele), ale dokud peníze nedorazí na Váš český účet, je to mimo vliv vaší české banky.