Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #10120, Poslal jsem peníze na chybné číslo účtu

Poslal jsem peníze na chybné číslo účtu, Platba

I

Dobrý den, mám účet u Air Bank, kde jsem zadal příkaz k úhradě. Kontaktoval jsem banku ohledně zrušení platby. Bohužel to prý nejde. Existuje číslo účtu, kam jsem omylem peníze poslal? Děkuji

Běžný účet bez poplatků je zde!

Dobrý den,

zrušit platbu lze jen do momentu než peníze opustí banku (což v případě okamžitých plateb, které Air Bank umí, nastává v řádu vteřin po zadání platby). Pokud se Vám peníze automaticky nevrátí do 4 pracovních dnů, pravděpodobně jste měl smůlu a chybně zadaný účet existoval. V takovém případě vše oznamte vaší bance, která vyzve majitele účtu k navrácení peněz. Pokud on peníze dobrovolně nevrátí, budete ho muset žalovat pro bezdůvodné obohacení se.

Pavel StrašákBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Výpověď z povinného ručení kdykoliv chcete? Jen u jedné pojišťovny

Výpověď z povinného ručení kdykoliv chcete? Jen u jedné pojišťovny

23.11.2020, Pojištění, Autor: Jan Klusák

Povinné ručení potřebuje každý, kdo má auto a chce s ním jezdit. Jeho sjednání je snadné. Jenže změna pojišťovny už bývá složitější. A to dost výrazně. Kdykoliv vás nechá odejít jen Direct pojišťovna. U ostatních musíte počkat i několik měsíců.

Hypotéka na stavbu domu: poradíme vám, jak ji získat i čerpat

Hypotéka na stavbu domu: poradíme vám, jak ji získat i čerpat

20.11.2020, Hypotéka, Autor: Martin Silný

Hypotéka na stavbu domu představuje pro řadu žadatelů poměrně velkou výzvu. Nestačí jen požádat, předložit potřebné doklady a půjčku vyčerpat. Pokud podceníte postup stavby nebo možné vícenáklady, může vás to stát spoustu peněz. Podívejte se, na co si dát u hypotéky na výstavbu domu pozor.

Home Office aneb zařízení s Windows 10 největším pomocníkem

Home Office aneb zařízení s Windows 10 největším pomocníkem

19.11.2020, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Skvělé možnosti pro práci na dálku nám nabízejí moderní zařízení se systémem Windows 10, díky nimž toho můžeme zvládnout mnohem více a rychleji. Kromě klasických notebooků, existují i další vhodná zařízení pro práci z domova, ať už výkonné All in One PC nebo skladné Mini PC. Pojďte se podívat!

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

M

#11901, Hypotéka, nákup a prodej bytu, Hypoteční poradna, 24.11.2020

Dobrý den, mám koupený byt na hypotéku se splatností 30 let. Po 10 letech chci byt prodat a koupit si jiný v podobné hodnotě. Šance, že bych prodal byt a hned v návaznosti na to koupil byt jiný, asi není moc veliká. Počítám tedy s tím, že byt prodám, seženu si dočasné bydlení a budu hledat ke koupi nový vyhovující byt. Jaké jsou možnosti ohledně ponechání si právě běžící hypotéky? S prodejem bytu už ho nemohu použít jako zástavu. Je banka ochotna nějakou specifikovanou dobu a třeba i za určitých dočasných podmínek počkat, než budu moci použít jako zástavu pro stávající hypotéku nový byt? Nebo je jediná možnost prodejem bytu hypotéku předčasně splatit a pak si vzít novou? Vím, že existuje předhypoteční úvěr, který nevyžaduje zajištění zástavním právem. Ten ale není moc výhodný. Děkuji

Dobrý den, za hypotéku je třeba ručit bance nemovitostí. U překlenovacího/předhypotečního úvěru zástava vyžadována není, ale úroková sazba je méně výhodná. Nejjednodušší bude byt prodat, hypotéku splatit a následně si koupit jiný byt a na něj čerpat nový úvěr. Je nepravděpodobné, že by banka souhlasila s prodejem nemovitosti a nedoplacením hypotéky. S dostatečným příjmem by taktéž šlo nejprve koupit nový byt a čerpat druhou hypotéku. A následně starý byt prodat či pronajímat. 

RP

#11900, Insolvence a rouškovné, Exekuce a insolvence, 24.11.2020

Dobrý den, jsem invalidní důchodce v insolvenci. Bude mi krácen příspěvek 5 000 Kč (rouškovné)? Děkuji za odpověď.

Dobrý den rouškovné bude vypláceno formou jednorázové nepostižitelné dávky. Zůstane Vám celých 5 000 Kč. Exekutor ani ins. správce nebudou moci nic z této částky srazit.

J

#11899, Prodej bytu v SJM, Reality, 24.11.2020

Dobrý den, máme s manželem byt v SJM. Ráda bych jej prodala, za ušlý zisk doplatila hypotéku a popř. zbytek si s manželem rozdělila. Jenomže manžel s tím nesouhlasí a nechce byt prodat. Co s tím? Jak řešit tuto situaci? Děkuji za radu.

Dobrý den, při prodeji bytu v SJM je třeba souhlas obou manželů. V manželství je třeba takto závažná rozhodnutí činit společně a hledat kompromis přijatelný pro oba. Jsou-li mezi vámi nepřekonatelné rozpory, můžete se nechat rozvést a dál jít každý svou cestou. V rámci rozvodu by byl vypořádán majetek v SJM a každý by pak mohl volně disponovat se svou částí majetku.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 11 900 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR