Co dělat, když mi byl zrušen účet a potřebuji peníze přesměrovat na nový účet?

5.4.2018 Platba

Dobrý den, chci se optat, mám takový problém. Před měsícem jsem nastoupil do nové práce a zadal jsem svoje č.ú u KB. Jenže dnes jsem se v KB dozvěděl, že mi byl účet zrušen z důvodu neaktivního účtu, který jsem nějakou chvíli nevyužíval. Dnes mi byla odeslána výplata na tento zrušeny účet. Mám už nový účet založen u ČSOB. Můžete mi poradit, jak mám postupovat? Volal jsem do účtárny a prý už peníze byly odeslány na tento zrušený účet. Zítra budu v práci zadávat nový účet, ale potřebuji zjistit, jak se peníze dostanou zpátky do účtárny, aby mi je mohli poslat na nově založený účet. Děkuji

Dobrý den,

v případě neexistujícího účtu se peníze vrátí automaticky zpět odesílateli do 4 pracovních dní. Mzdová účtárna Vám tedy bude schopna peníze poslat na nový účet v průběhu příštího týdne. Do té doby doporučuji zrušit účet u ČSOB, za který byste platil nemálo poplatků. Co takhle běžný účet u banky, kde je vše zdarma, napořád a bez jakýchkoliv podmínek? Doporučuji Equa bank, kde máte zdarma i neomezené výběry z bankomatů všech bank. Lepší nabídku na trhu nenajdete. Při zasílání výplaty na účet navíc získáte úrok 0,8% na spořícím účtu do 200 000 Kč (druhá nejlepší nabídka na trhu). Účet lze otevřít online, banka za Vámi pošle zdarma kurýra s podpisem smlouvy.