Platba za letenky, Platba

7.12.2021 Platba

Dobrý den, řeším problém zaplacení letenek. Neprošla mi platba online a tak jsem zkusil platbu převodem, ale nejde mi ji uskutečnit. Mezinárodní platba jde na mobilu poslat pouze v EUR, na počítači je sice kolonka CZK, ale když vše vyplním, vyběhne mi, že na CZ účet v CZ korunách tento typ platby nejde uskutečnit. Když ale zkusím klasický český bankovní převod, tak se mi nedaří nikam napasovat to Payment reference, což je asi něco jako variabilní symbol, ale do toho variabilního symbolu, či do jiného "symbolu" se to nevejde. Nevíte někdo co s tím? Děkuji.

Dobrý den,

payment reference u zahraniční platby doporučuji dát do kolonky "zpráva pro příjemce" (nahrazuje v ČR užívaný VS). Nejde-li Vám zadat mezinárodní platbu přes mobilní bankovnictví, zkuste internetbanking (či kontaktujte vaši banku, která Vám se zadáním platby pomůže).