Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #2234, Spořící účty Equa Bank

Spořící účty Equa Bank, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
18.10.2015 Spoření

Dobrý den, jaký je rozdíl mezi spořícím účtem a spořícím účtem HIT u Equa bank? Chtěla jsem si založit běžný účet se spořícím účtem, příjem nad 15.000 Kč. Měsíční transakce jsou 1 výběr z bankomatu, 2-3 platby kartou a 4 trvalé příkazy. Bylo by to vše u Equa bank bez poplatku? Slyšela jsem o spořícím účtu, kdy při každé platbě kartou odchází na spořící účet koruny, které jsou zaokrouhlením příslušné platby do vždy do 100Kč? Která banka tento produkt má a kolik plateb kartou měsíčně je potřeba? Děkuji za informace

Dobrý den,

spořící účet je úročen 0,8% do 2 mil. Kč.

Spořící účet HIT má úrok 1% do 200 000 Kč a dále 0,8% do 2 mil. Kč. Navíc je zde možnost získat bonusový úrok +0,5% do 200 000 Kč při splnění jedné z podmínek (příjem nad 10 000 Kč nebo 3x platba kartou). Volte tedy určitě spořící účet HIT.

Běžný účet: ano, u Equa Bank je vše zcela bez poplatku (účet, karta, platby, výběry z bankomatů libovolných bank, atd.) a navíc bez jakýchkoliv podmínek.

Za platbu kartou odměna: tento produkt nabízí několik větších bank a je to "za platbu kreditní nikoliv debetní kartou nějaký malý bonus (peníze na spořící účet či penzijní připojištění, případně bonus body do bonusového klubu dané banky". Má to ale vždy háček - obvykle vysoký poplatek za vedení dané kreditní karty a strop, kolik maximálně můžete na bonusech měsíčně získat. Typicky pak většina lidí s běžnou měsíční útratou kartou na tomto mechanismu přinejlepším nevydělá, spíše prodělá.