Banky.cz Bankovní poradna zdarma Reality #2880, Koupě bytu od města za speciálních podmínek

Koupě bytu od města za speciálních podmínek, Reality

Sjednejte si hypotéku online
3.7.2016 Reality

Dobrý den, mám zájem o koupi bytu od města, v hodnotě 250 000 Kč, město může byt prodat ale až v roce 2020, v tuto chvíli bych měla byt v pronájmu a s městem uzavřenu budoucí kupní smlouvu. Existuje banka, u které lze čerpat hypotéční úvěr i za těchto podmínek? Nemovitost, na kterou by byla zástava mám. Děkuji, Černá

Dobrý den,

myslíte úvěr 250 000 Kč nebo 2,5 mil. Kč?

Při koupi nemovitosti obecně kupující platí až v momentě, kdy je dokončen převod na katastru (do té doby leží peníze v úschově). Tedy si neumím moc představit situaci, že dnes uzavřete kupní smlouvu, dnes zaplatíte a až za 4 roky se Vás byt přepíše. Této situaci by spíše více pasovala rezervační smlouva či smlouva a smlouvě budoucí - podepíšete dnes a platba/převod nemovitosti proběhnou v roce 2020.

Nicméně pokud přesto chcete zaplatit dnes a máte jinou nemovitost do zástavy, není problém - půjčí Vám každá banka (a ráda - na trhu je přebytek peněz). Kompletní přehled hypoték zde, doporučuji Fio banku, Wüstenrot hypotéční banku či Equa bank.