Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #1808, Dotaz na běžný bankovní účet

Kolik času trvá převod peněz mezi Českou spořitelnou a jinou bankou?

2.3.2015 Běžný účet

Dobrý den dnes mi mají přijít peníze v rámci jedné banky jedna se o větší částku paní která mi to odesílala mě ujišťuje že už to odeslala ale na ůčtu ještě nic nemám jde o českou spořitelnu jak dlouho může ten převod trvat díky za odpověď

Dobrý den,

Česká spořitelna k tomuto uvádí, že vnitrobankovní platby připisuje na účet příjemce ve stejný den, kdy byly peníze odeslány. Moderní a více pro-klientské banky takovéto platby připisují příjemci ihned (v řádu vteřin). U ČS (a některých dalších velkých bank) toto může trvat i několik hodin (přestože technicky by platba mohla být připsána neprodleně). Pokud peníze na účtu nenajdete ani po půlnoci, odesílatel peníze neposlal.