Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #3025, Chybně odeslaná platba

Jak vymáhat vrácení peněz od nájemníka, který neodpovídá na výzvy?

5.9.2016 Platba

Dobrý den, poslala jsem nájemníkovi, který ukončil se mnou nájemní smlouvu, omylem přes internetové bankovnictví chybné vyúčtování, jedná se o částku 5000,-Kč vyšší o kterou jsem se ošidila. Nájemníka jsem ihned kontaktovala, slíbil, že mi částku vrátí, ale je to již tři týdny a peníze zpět neposlal ani na sms nereaguje. Zaslala jsem mu výzvu o vrácení peněz písemně a také nic, mám vymáhat peníze právní cestou? děkuji za odpověď Dasa

Dobrý den,

ano, toto je klasický případ bezdůvodného obohacení se. Doporučuji zaslat předžalobní výzvu, a pokud ani na toto nebude žádná reakce, pak nezbude než se soudit. Soudy v těchto případech rozhodují rychle, což může být aspoň drobnou útěchou. Peníze každopádně patří Vám.