Převod eur do ČR, Běžný účet

26.2.2021 Běžný účet

Dobrý den, mám dotaz ohledně euroúčtu a CZK účtu v jednom. Momentálně jsem dokončil studia v Německu a chci své peníze z německé banky převést do české v euro měně. Nejlépe pro mě vycházela Equa bank, ale nyní jsem postřehl informaci, že byla odkoupena RB. Tak se ptám, u jaké banky by to pro mě mohlo být optimální? Mnohokrát děkuji.

Dobrý den,

RB sice koupila Equa bank, ale k fúzi dojde nejdříve v polovině roku 2021 a teprve následně se dozvíme, jak banky s klienty Equa naloží (pravděpodobně dojde k migraci do RB). RB mimo jiné odkoupila i kmen klientů ING Bank a za přechod k RB se nabízí odměny (jednorázový příspěvek 500 Kč a zvýhodněné úročení na spořicím účtu). Dobré podmínky pro euro účet nabízí též Creditas a jiné banky - doporučuji náš srovnávač běžných účtů.