Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #1860, Dotaz na běžný bankovní účet

Kdy můžu očekávat příchod peněz na účet v České spořitelně při platbě ráno?

13.4.2015 Platba

Dobrý den:-) Chci se zeptat jestli je nějaká možnost že mi přijdou peníze dnes do české spořitelny, když je klient posílal ráno v 6:30 :-) Jen nevím ze které banky :-)

Dobrý den,

záleží na bance odesílatele a rychlosti České spořitelny. Je mnoho bank, které platby zadané do 9:00 odesílají ještě dopoledne a mnoho bank, které je po obdržení připíší příjemci neprodleně. Např. pokud v 8:00 zadáte platební příkaz z Moravského peněžního ústavu do Equa Bank, peníze v Equa Bank máte k dispozici již před polednem.

Na trhu je bohužel i nemálo takových bank, které odeslání i připsání peněz maximálně možně zdržují a během této doby peníze využívají zdarma. Když se potkají dvě banky tohoto ražení na straně odesílatele i příjemce, platební styk pak zabere i dva plné pracovní dny.