Platby kartou v Itálii, Platba

8.4.2016 Platba

Dobrý den, odstěhoval jsem se do Itálie, ale nemám zde zatím trvalý příjem a pracuji jako dobrovolník. Běžný účet mám zatím vedený u Mbank a mám vydanou Visa Kartu. Touto kartou mě ale nelze v zahraničí zaplatit. Vždy jde o nějakou z chybových hlášek. V Mbance mi poradili, ať mám raději kreditní kartu. Na Vašem blogu jsem se ale dočetl, že platební terminály nepoznají rozdíl mezi debetní a kreditní kartou, kromě ověřování dostupnosti peněz na účtu. Jak to tedy je? jakou kartou tedy můžu platit v Itálii. Je lepší Mastercard, nebo Visa? kreditní nechci z principu, mám na výběr? Děkuji moc za dpověď.

Dobrý den,

v dnešní době již po Evropě zaplatíte téměř jakoukoliv kartou. Shodou okolností jsem v minulosti Visa kartou od mBank v Itálii sám platil, zcela bez problémů. Rozdíl mezi Visa a MasterCard opět po Evropě téměř nulový, zaplatíte všude stejně.

Rozdíl mezi debetní a kreditní kartou dělají v USA (na debetku Vám nepůjčí auto, atd. - a obecně, kreditka je prostě na místní zvyklosti standard a debetka téměř sprosté slovo). Ale jinak s Vámi souhlasím, kreditkám také neholduji a po Evropě se bez ní obejdete.

Jestli Vám karta od mBank nefunguje, zkuste kartu např. od Equa bank. Tato banka nabízí ještě lepší podmínky než mBank (vše zdarma včetně neomezených výběrů z bankomatů v tuzemsku bez jakýchkoliv podmínek). V zahraničí za výběr sice zaplatíte 9 Kč, jenže Equa má oproti mBank mnohem výhodnější kurzy, takže v konečném důsledku jsou většinou výběry i s poplatkem 9 Kč levnější než mBank zdarma, ale s drastickým kurzem.