Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #12146, Platba dodavateli přes Western Union

Platba dodavateli přes Western Union, Platba

17.12.2020 Platba

Dobrý den, rád bych věděl, jestli existuje nějaká možnost pojištění plateb (např. pokud platím dodavateli přes Western Union, který je "nekrytý"). Tedy jiná forma platby, např. přes BÚ, nebo to lze řešit např. pouze "pojištěním se u pojišťovny"?

Dobrý den,

platit dodavateli přes Western Union je vysoce nestandardní (tento nástroj slouží k převodům menších částek v případech, kdy není možné platit z účtu na účet). Dodavatelsko-odběratelské vztahy se řeší téměř vždy pomocí bankovních plateb (málokdy v hotovosti či přes Western Union). Riziko "Vy pošlete peníze dodavateli a on Vám nedodá služby" pojistit nelze.