Banky.cz Bankovní poradna zdarma #559, Dotaz v bankovní poradně

Jak získat zpět peníze po odeslání na chybný účet?

Dobrý den, Dne 6.12. 2012 jsem posílal ze svého účtu poštovní spořitelny regulační poplatek 2050 Kč na účet xxx/0100. Bohužel tento účet je chybný, správné číslo účtu je 78-xxx/0100. Bylo by možné přeposlat výše uvedenou částku na správný účet?? Případně poraďte, jak uvedenou částku získat zpět? Předem děkuji za odpověď. Josef Vokoun

Dobrý den,

nejsme Vaše banka ani banka cílových účtů, ale pouze bankovně poradenský portál.

Pokud se Vám částka pro neexistující účet sama nevrátila, máte docela problém, neboť platba byla připsána majiteli účtu, který jste zadal, byť chybně. V tomto případě Vám Vaše banka poskytne kontaktní informace na majitele účtu, kde peníze skončily a bude již na Váš si s ním domluvit navrácení. V případě odmítnutí navrácení peněz je třeba protistranu žalovat soudně pro bezdůvodné obohacení se.