Banky.cz Bankovní poradna zdarma #950, Dotaz v bankovní poradně

Jakou banku vybrat pro vedení účtu s internet bankingem a bezplatnými transakcemi?

Dobrý den, RB chystá změny ceníku za vedení účtu a mně se moc nelíbí. Potřebuji konto s internet bankingem, případně i GSM bankingem, ideálně s možností elektronické karty, platbami "z" a "do" zdarma, vedením účtu zdarma a nějakou tou pobočkou a bankomatem v Praze. Hlavní provoz na účtu je pár plateb příjem/výdej (tuzemské platby a PayPal), platby kartou v obchodech a pár výběrů v bankomatu. Můžete mi nějakou banku vyloženě doporučit?

Dobrý den,

prostudujte nabídku mBank, FIO Banky, ZUNO Bank a Air-Bank. Tyto banky nabízí vedení účtu a jeho běžný provoz zcela bez poplatků a podmínek (vedení, platební karta, internet banking, příchozí/odchozí platby, atd.) Jediné za co platíte jsou výběry z bankomatů přičemž každá z těchto bank k tomu přistupuje trochu jinak (mBank nabízí 3 výběry měsíčně z libovolného bankomatu za 9Kč, FIO Banka 10 výběrů měsíčně zdarma, ale jen ze sítě svých bankomatů, která není tak velká jako např. RB, atd.).

Tyto nízkonákladové banky mají taktéž méně poboček oproti RB, nicméně pobočky není třeba vůbec navštěvovat, neboť vše lze vyřídit online.