Z ČR do Mexika, Platba

24.7.2016 Platba

Dobry den, Jak je mozne, ze pri zasilani penez do zahranici (konkretne 280 dolaru pres Sporitelnu) se prevodem ztrati 80 dolaru? Zprostredkujici banka ( tzv. clearing centrum ) si nechava 30 dolaru i z tak male castky? Odeslana castka byla 280. Za odeslani se zaplatilo 470 korun, do Mexika dorazilo pouze 250 dolaru. Z teto castky si prijimajici banka strhla dalsich 35 dolaru. Da se to nejak resit, aby nedochazelo k tak obrovske zlodejine? Dekuji Vam za odpoved.

Dobrý den,

mezinárodní platby mimo Evropu nejsou levné, stejně jako např. volání - tak nějak jsme si v rámci EU zvykli na téměř zrušený roaming a poplatek cca 1 EUR za bankovní platby. Ale pro země mimo EU tyto výhody neplatí a platební styk (stejně jako to volání) je drahý.

Přestože platba do Mexika nikdy nebude zdarma, lze výši poplatku výrazně ovlivnit volbou dobré banky. Nejlepší na platby mimo EU je Air-Bank, která si účtuje pouze 100 Kč (versus ČS, která Vám naúčtovala 470 Kč). Kolik si strhne banka příjemce záleží na volbě banky na straně příjemce - taktéž zde budou velké rozdíly dle volby mexické banky.

Velmi dobrou alternativou k bankovním platbám přes půl světa je platební služba paypal, kde se převody platí řádově nižší částky.