Jak správně vyplnit poštovní poukázku pro zaslání financí do SRN s IBANem DE 62850501003000018580?

24.8.2015 Platba

Dobrý den, potřebuji zaslat finance do SRN a na poště neumi z IBANu vyčíst potřebné údaje k vyplnění poštovní poukázky. Obdržel jsem tiskopis ČSOB, Poštovní spořitelna - kod dokladu 071, EUROGIO a ten dle předtisku vyplnil. Na poště mi sdělili, že to nelze provést. Můžete mi poradit se strukturou IBANu - DE 62850501003000018580, jedná se o SPARKASSE OL NS. Finance bych zaslal poštovní poukázkou A. Děkuji za odpověď. S pozdravem F.Uher

Dobrý den,

viz odpověď níže od kolegy Jermáře - pošta peníze na německý účet poslat neumí - peníze budete muset poslat ze svého bankovního účtu. Máte-li běžný účet veden u Poštovní spořitelny nebo ČSOB, můžete peníze poslat z tohoto účtu - je nutné do příkazu k platbě zadat iban - naopak český formát účtu nelze použít.