Banky.cz Bankovní poradna zdarma Pojištění #2062, Pojištění domu a domácnosti

Pojištění domu a domácnosti, Pojištění

Životní pojištění od expertů
13.7.2015 Pojištění

Dobrý den, děkuji za zodpovězení dotazu k pojištění domu/domácnosti. Ještě bych se chtěla zeptat, která pojišťovna, dle Vašeho názoru, nabízí v dnešní době solidní služby. Na trhu je několik pojišťoven - bylo provedeno nějaké srovnání, nabídka služeb apod.? Děkuji.

Dobrý den,

na trhu máme přes 50 pojišťoven - kompletní přehled zde. Pojišťovnictví je v ČR na velmi vysoké úrovni, všechny pojišťovny jsou solventní. Vybírat tedy doporučuji čistě podle ceny.

1) přesně si popište, co a v jaké rozsahu chcete pojistit (např. požár do 3 mil. Kč, 0% spoluúčast - takto vypište vše, co chcete pojistit)

2) oslovte 4 pojišťovny a nechte si udělat nacenění - vyberte nejvýhodnější nabídku.

S pojištěním je to jako se stavbou - je třeba oslovit s konkrétním zadáním více institucí, nechat si udělat kalkulaci na míru a vybrat si to nejlepší.

Axa pojišťovna má obecně své služby dražší, tedy tu bych vynechal. Allianz také není nejlevnější. Naopak za levnější platí Slavia pojišťovna a Triglav/Direct. Ostatní pojišťovny budou někde mezi.