Banky.cz Pojišťovny AXA pojišťovna

AXA pojišťovna

pojišťovna AXA pojišťovna se dne 31.8.2021 přejmenovala na UNIQA pojišťovna

Produkty pojišťovny AXA pojišťovna

Přehled pojišťovny AXA pojišťovna

Web
Adresa:
Lazarská 13/8, 120 00 Praha 2

O pojišťovně AXA pojišťovna

Silným hráčem v oblasti pojištění se bezesporu stala i pojišťovna AXA. Ta poskytuje v České republice zejména životní pojištění a produkty související s penzijním připojištěním. Pojistit se ale u AXY dá bez problémů i majetek anebo spousta dalších záležitostí. Objem aktiv společnosti AXA za rok 2007 činil 5,3 miliardy korun, což už ukazuje na obrovskou stabilitu společnosti. Veškerá rizika spojená s působením této pojišťovny v České republice je schopna pokrýt beze zbytku světová stejnojmenná skupina AXA, jejímž členem AXA pojišťovna působící v České republice je. Základní myšlenkou celé společnosti AXA je poskytování svým klientům maximální bezpečí a v co největší míře možnost hodnocení jejich úspor. AXA také prohlašuje, že její životní pojištění je v podstatě zajištěním budoucnosti klientů. V České republice působí AXA již patnáctým rokem a pro mnohé je zárukou v kvalitním a prověřeném poskytování poradenství. AXA zaměstnává v České republice přibližně 2000 zaměstnanců a finančních poradců. Klientů má přibližně 700 000. Jinak je možno navštívit hned 90 obchodních míst ve všech regionech. Stabilitu společnosti také dokladuje výše aktiv, která má pod svou správou. Ta činí 77,7 miliard. V existenci AXA pojišťovny hraje pochopitelně hlavní roli obrovská světová finanční skupina AXA. Ta se zabývá taktéž pojištěním a produkty s ním spjatými. Její ústředí se soustřeďuje na působení v Evropě, dálném východu a také v Severní a Jižní Americe. Celkový počet klientů společnosti AXA v celosvětovém měřítku se zastavil na obdivuhodném čísle 52 milionů. Zaměstnanců AXY je celkově 120 000. AXA má zhruba 400 000 svých akcionářů. Akcie této společnosti jsou prodávány a kupovány na nejznámějších největších burzách na světě. Služby AXY jsou velmi rozmanité a klienti si mohou vybírat z několika možných variant pojištění, která jsou jim šita přímo na míru. Velmi silnou součástí služeb AXY je především penzijní fond. Mimo toto připojištění také AXA nabízí pojištění automobilů, a to jak formou povinného ručení, tak i havarijního pojištění. Využít mohou klienti také velmi spolehlivých asistenčních služeb AXY. Pokud potřebují lidé stavební spoření anebo úvěr z něho vyplývající, mohou se bez problémů na AXU obrátit a vybrat si z několika variant. AXA vydává hned několik různých platebních karet, jež vám budou doporučeny dle produktů, které zvolíte.
Nahlásit chybu

Expertní hodnocení pojišťovny AXA pojišťovna

Původně čistě pojišťovna, která před lety začala nabízet první bankovní službu – spořicí účet, který dlouho, zejména díky úrokové sazbě, platil za nadstandard. Poté co trh spořících účtů obsadily nové banky jako ZUNO, EQUA, či AIR ukončila AXA svoji činnost v oblasti bankovních produktů a věnuje se opět jen pojištění.

Nahlásit chybu

Zprávy o AXA pojišťovna

3.2.2020

Francouzská AXA odprodá své aktivity v Česku, Slovensku a Polsku rakouské UNIQA.

Francouzská finanční skupina AXA se rozhodla odprodat své aktivity ve střední Evropě za 1 miliardu EUR. V Česku a na Slovensku AXA v roce 2018 realizovala zisk 725 milionů Kč. Kupujícím má být největší rakouská pojišťovací skupina UNIQA Insurance Group, která již nyní má celosvětově 105 milionů klientů v 61 zemích. 

Dotazy v poradně k AXA pojišťovna

Články o AXA pojišťovna

© Banky.cz 2024, všechna práva vyhrazena