Banky.cz Pojišťovny Slavia pojišťovna

Slavia pojišťovna

  Adresa: Revoluční 1/655, 110 00 Praha 1, CZ 
  IČ:  
  Na českém trhu:  

  Nejvýhodnější nabídka pojištění od profesionálů

  POVINNÉ
  Váš telefon

  94% klientů najdeme
  výhodnější pojištění

  Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

  Jak již je z názvu tohoto pojištění patrné, tak je povinné pro každého uživatele motorového vozidla. Smyslem tohoto pojištění je krýt pojištěného za škody, které může způsobit ostatním účastníkům ať již na majetku nebo na zdraví.

  Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

  Smyslem tohoto pojištění je pokrýt škody na svém vozidle, které se mohou přihodit nahodilou situací. V tomto pojištění si můžete například připojistit i vandalismus, pojištění skel a jiné další připojištění.

  Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

  Tento typ pojištění kryje škody, které vám mohou vzniknout pouze na vaší nemovitosti. Toto pojištění zpravidla obsahuje riziko požáru, vodní nebezpečí, úder blesku, vichřice, vandalismus a mnoho dalších připojištění.

  Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

  V tomto pojištění si kryjete škody, které vám mohou vzniknout na movitých věcech ve vašem domě či bytě. Nejčastěji se připojišťuje zkrat, přepětí nebo podpětí, které vám chrání škody na elektrospotřebičích, dále také proti přírodním živlům, nebo krádeži či loupeži. Kromě vybavení vaší domácnosti si můžete připojistit i věci ve sklepě nebo garáži.

  Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

  Toto pojištění vám kryje škody, které můžete způsobit svému zaměstnavateli nebo v běžném občanském životě.

  Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

  Životní pojištění má krýt ztrátu, která může vzniknout nahodilou událostí a může mít značný dopad na životní úroveň domácnosti. Mezi nejdůležitější patří riziko smrti, invalidita, trvalé následky, závažná onemocnění a mnoho dalších.

  Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

  Hlavním smyslem cestovního pojištění je ochránit své výdaje za zdravotní péči v zahraničí. Pojistit se můžete na konkrétní stát kam cestujete, ať už to pracovně, rekreačně nebo studijně. Dále si můžete také připojistit ztrátu nebo odcizení zavazadel, zpoždění nebo zrušení letu a mnoho dalších připojištění.

  O pojišťovně Slavia pojišťovna

  Tradiční pojišťovací společnost Slavia pojišťovna a.s. vznikla již v roce 1868 a od té doby se stále rozvíjí a snaží se poskytovat své služby co nejkvalitnějším způsobem. Kořeny společnosti jsou pevně spjaty s úplným počátkem pojišťovnictví v České republice. Plynně navazuje na tradiční působení prvopočáteční společnosti banka Slavia, u které se nechávaly pojistit ty nejznámější osobnosti žijící v 19. století a 20. století. Jmenovat lze například takové velikány kulturního života, jakými bezesporu byli František Palacký a také Jaroslav Hašek. Slavia pojišťovna se dokonce podílela svým majetkem i na pojišťovně Lion, která vznikla v New Yorku roku 1928. Činnost pojišťovny Slavia byla přerušena pouze za doby komunismu, kdy byla tato pojišťovna znárodněna.
  Činnost pojišťovny byla obnovena až po pádu komunismu v roce 1989 s tím, že se bude soustřeďovat na vybrané skupiny klientů, kterým se snaží nabídnout produkt přímo na míru. Pojišťovna Slavia má základní filosofii složenou z takzvaných pěti P. To znamená, že se jedná o pojišťovnu s velmi silným způsobem orientace na zákazníka a dále pojišťovnu s velkou mírou inovativnosti, kdy Slavia nabízí neustále nové inovativní produkty. Slavia je také pojišťovnou s velmi dynamickým rozvojem a profesionály ve svých řadách, kteří se v oboru finančnictví pohybují již nějakou dobu a mají dostatek zkušeností. V neposlední řadě se také jedná o pojišťovnu s tradici.
  Společnost Slavia pojišťovna má ve svých rukou od roku 2006 nový majitel, jímž je velmi silná a zkušená společnost Capital Company a.s. Základní strategií nových vlastníků, kteří již dlouho působí na českém finančním trhu, je průnik do všech odvětví pojišťovnictví v České republice. O tom svědčí i fakt, že Slavia pojišťovna poskytuje od roku 2008 také povinné ručení. Rok 2008 se nesl ve znamení ocenění této společností certifikátem ČSN QMS ISO 9001:2001, což také něco vypovídá o jejich kvalitách.
  Produktová řada společnosti Slavia pojišťovna a.s. je rozdělena na dvě části, přičemž Slavia poskytuje pojišťovací produkty jak osobám fyzickým, tak i firemním zákazníkům. Z těchto produktů vybíráme například povinné ručení a havarijní pojištění vozidel, dále pojištění finanční způsobilosti dopravce, cestovní pojištění do všech zemí světa a zdravotní pojištění cizinců. Pojistit si u této společnosti lze i domácnost a odpovědnost za škodu. Samozřejmostí je pojištění odpovědnosti různých společností a bonbónkem pojištění letadel a plavidel.

  Dotazy v poradně k

  M

  #2062, Pojištění domu a domácnosti, Pojištění, 13.7.2015

  Dobrý den, děkuji za zodpovězení dotazu k pojištění domu/domácnosti. Ještě bych se chtěla zeptat, která pojišťovna, dle Vašeho názoru, nabízí v dnešní době solidní služby. Na trhu je několik pojišťoven - bylo provedeno nějaké srovnání, nabídka služeb apod.? Děkuji.

  Dobrý den,

  na trhu máme přes 50 pojišťoven - kompletní přehled zde. Pojišťovnictví je v ČR na velmi vysoké úrovni, všechny pojišťovny jsou solventní. Vybírat tedy doporučuji čistě podle ceny.

  1) přesně si popište, co a v jaké rozsahu chcete pojistit (např. požár do 3 mil. Kč, 0% spoluúčast - takto vypište vše, co chcete pojistit)

  2) oslovte 4 pojišťovny a nechte si udělat nacenění - vyberte nejvýhodnější nabídku.

  S pojištěním je to jako se stavbou - je třeba oslovit s konkrétním zadáním více institucí, nechat si udělat kalkulaci na míru a vybrat si to nejlepší.

  Axa pojišťovna má obecně své služby dražší, tedy tu bych vynechal. Allianz také není nejlevnější. Naopak za levnější platí Slavia pojišťovna a Triglav/Direct. Ostatní pojišťovny budou někde mezi.

  MM

  #2026, Dotaz na pojištění, Pojištění, 29.6.2015

  Pokračování dotazu č. 2025: Dobrý den pane Jermáři, prosím o bližší informace v rámci pojištění pejska a to jak pro případ rizika nemoci, tak za odpovědnost za škodu způsobenou třetím osobám. Děkuji za odpověď. Marie Martinková

  Dobrý den,

  děkuji za doplnění - pojištění nabízí např. Česká pojišťovna (pojištění Mazlíček - kryje náklady na léčení i odpovědnost za škody), Slavia pojišťovna (Pojištění psů a koček - kryje pouze náklady na léčení) či Česká podnikatelská pojišťovna (pojištění Hafan - kryje pouze náklady na léčení). Všechny tři produkty se liší výší spoluúčasti (Česká pojišťovna požaduje min 30%, Česká podnikatelská pojišťovna pouze 500 Kč, cenou, rozsahem pojištění a požadovaným věkem pejska - někde stanovují minimum na 6 měsíců, někde maximum na 4/8 let dle váhy pejska). Všechny pojišťovny vyžadují očipovaného pejska (alternativně tetování) a 100% zdraví. 

  Pojištění léčebných výloh spíše nedoporučuji, neboť je tam takové množství výluk (starší 6 měsíců, mladší 4/8 let, 100% zdraví, spoluúčast, atd.), že na pojištění spíše proděláte než vyděláte. Pojištění odpovědnosti může mít smysl za určitých okolnosti (velké bojové plemeno, kde hrozí napadení ostatních na procházce), ale u menšího či neagresivního pejska valného smyslu mít asi nebude.

  Pojištění má obecně smysl tam, kde by realizace rizika výrazně ovlivnila Vaši životní úroveň. Rozumné je tedy pojistit vlastní obydlí např. proti požáru - pokud byste se ze dne na den ocitla na ulici, výrazně to ovlivní Vaši životní úroveň. Neznám přesně Vaše životní poměry, ale pojištění pejska dobře rozvažte - platí, že má smysl převážně jen odpovědnost a jen u velmi omezené skupiny psů.

  Pro více informací doporučuji naše články Orientujte se v pojištění 1 a Orientujte se v pojištění 2 (zde rozebíráme, co přesně má smysl kdy a pro koho pojistit).