Banky.cz Bankovní poradna zdarma Pojištění #11545, Pojištění nemovitosti a úmrtí

Pojištění nemovitosti a úmrtí, Pojištění

Životní pojištění od expertů
22.10.2020 Pojištění

Pokračování dotazu č. 11544: Dobrý den, omlouvám se, ale já právě jen chci předejít obvinění z její strany, že jsem něco zrušil a peníze si nechal, aby z toho nemohl být malér. Jinak pojištění bylo čerstvě před smrtí placené (5 000 Kč). Tak bych nerad se dostal do sporu, že jsem to zrušil a peníze si nechal. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

děkuji za doplnění. Nejspravedlivější by tedy bylo pojištění nemovitosti zrušit a přeplatek rozdělit rovnoměrně mezi všechny dědice? Zděděnou nemovitost budete pravděpodobně stejně muset znovu pojistit na své jméno (nepojištěná nemovitost představuje značné riziko), tedy to co vyinkasujete na přeplatku za zrušené pojištění po zemřelém, pravděpodobně obratem zainvestujete do nového pojištění.