Banky.cz Bankovní poradna zdarma Pojištění #14649, Předčasné ukončení životního pojištění

Jak změnit smlouvu o životním pojištění z daňově uznatelné na daňově neznatelnou a co dělat při nesrovnalostech ohledně odkupu?

Životní pojištění od expertů
26.6.2021 Pojištění

Dobrý den, v roce 2006 bylo uzavřeno životní pojištění s příspěvkem zaměstnavatele. Pojištění bylo daňové uznatelné a odpocty byly uplatňovány. V roce 2020 došlo ke změně, ukončení příspěvků od zaměstnavatele (z důvodu ukončení PP) a změna smlouvy na daňové neznatelnou, v roce 2020 odpočty nebyly. Lze smlouvu změnit z uznatelné na neznatelnou? A další problém je, že poradce sdělil, že lze provést částečný odkup aniž by se muselo zpětně něco dodanit. Toto bylo několikrát ze strany pojišťovny potvrzeno. Byl proveden odkup a následně přišel dopis od pojišťovny o povinnosti vše zpětné dodanit. Jak teď postupovat dál? Děkuji

Dobrý den,

neznám detaily vašich pojistných smluv (staré a nové), ale při předčasném ukončení daňově uznatelného životního pojištění je třeba dodanit příspěvky zaměstnavatele a vrátit uplatněné daňové odpočty. Pokud Vám poradce podal chybné informace a způsobil Vám škodu, domáhejte se náhrady.