Banky.cz Bankovní poradna zdarma Pojištění #6564, Cestovní a havarijní pojištění

Cestovní a havarijní pojištění, Pojištění

Životní pojištění od expertů
14.5.2019 Pojištění

Dobrý den, vážně uvažuji o pořízení karty Diners Club Pure+ (zahrnuje cestovní a úrazové pojištění). Hlavním důvodem je cestování po USA a půjčení automobilu. Můj dotaz se týká pojištění. Když si půjčím automobil s touto kartou, budu plně pojištěn v případě automobilové nehody? Tedy budou případné škody (i zaviněné mnou) na straně půjčovny i ostatních účastníku nehody kryty touto kartou? Půjčovny v USA velmi často nutí dodatkové a drahé pojištění, tak jestli můžu být bez obav "jen" s DC kartou. Děkuji za odpověď. S pozdravem

Dobrý den,

cestovní ani úrazové pojištění nekryje škody způsobené řízením motorového vozidla. Tato pojištění řeší např. lékařské ošetření, ztrátu zavazadel a obecně nenadálé události při cestách do zahraničí. Škody vzniklé při řízení motorového vozidla řeší povinné ručení a havarijní pojištění (v zahraničí jejich ekvivalent). Povinné ručení kryje škody zaviněné Vámi druhým (nabouráte-li cizí auto, pojišťovna uhradí škodu na cizím autě, ale nikoliv na Vašem), havarijní pojištění pak škody zaviněné Vámi na Vašem vozidle (nabouráte-li cizí auto, pojišťovna uhradí škodu na Vašem autě).