Banky.cz Bankovní poradna zdarma Osobní a rodinné finance #7556, Zaměstnavatel počítá mzdu chybně

Zaměstnavatel počítá mzdu chybně, Osobní a rodinné finance

Pokračování dotazu č. 7554: Dobrý den, agentura práce pod kterou je manželka zaměstnává a vyplácí mzdu odmítá dát číslo na externí mzdovou účetní, která pro agenturu dělá mzdy. S tím, že je výplata mzdy v pořádku. Rozdíl dělá téměř 1 000 Kč, což je pro nás opravdu dost peněz. Na koho se mohu dal obrátit a věc řešit? Děkuji

Dobrý den,

výpočet čisté mzdy v pořádku nebyl a chyba na špatně spočteném zdravotním pojištění se musí opravit. Vašemu zaměstnavateli se tento problém evidentně řešit nechce, a proto Vám nadále tvrdí, že je vše v pořádku (skutečně není!). Pokud zaměstnavatel odmítá správně spočíst mzdu, můžete se s ním soudit a domáhat se náhrad (taktéž můžete dát podnět zdravotní pojišťovně k prošetření odvodů daného zaměstnavatele), ale mnohem jednodušší u brigády za pár tisíc korun bude celou věc řešit změnou zaměstnavatele.