Jak ověřit, do jaké výše jsou jištěny vklady na spořicích účtech?

10.1.2015 Banka

Dobrý den, kde si mohu ověřit jednotlivé banky v jaké výši jsou jištěné naše vkldy třeba u spořicích účtu. Měloto být to být pojištěno ze zákona,ale jestli je to všude prvda. Je možné dostat od banky písemný doklad k této věci.

Dobrý den,

výše pojištění je zákonem stanovena na 100% hodnoty do ekvivalentu 100 000 EUR (dle kurzu ČNB, nyní tedy cca 2,75 mil. Kč) a platí pro všechny banky, stavební spořitelny a družstevní záložny stejně. Banka Vám žádný písemný doklad o tomto dávat nebude a ani ho nepotřebujete, neboť v případě krachu banky by Vám náhradu vyplatil Fond pojištění vkladů.