Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma #1188, Dotaz v bankovní poradně

Dotaz v bankovní poradně,

DH

dobrý den, mám uzavřenou životní pojistku-Pojištění mládeže od roku 1995 na svoji dceru. Ta by měla být vyplacena po 23 letech v r.2018. Otázka: je možné tuto smlouvu vypovědět před koncem pojištění? děkuji za odpověď

Dobrý den,

každé životní pojištění tohoto typu lze vypovědět před řádným koncem, ale ne vždy se to vyplatí (storno poplatky bývají poměrně vysoké). Prostudujte si pořádně smlouvu, kde jsou podmínky storna specifikované či vše ještě raději proberte s pojišťovnou, u které máte pojistku sjednanou. 

Do budoucna doporučuji se tomuto typu spoření skrytému za pojištění obloukem vyhnout - jedná se o vůbec nejhorší produkt na trhu, ze kterého má leda prospěch poradce, co Vám ho sjednal.

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Jak změnit investiční životní pojištění a nepřijít o slevy na daních

Jak změnit investiční životní pojištění a nepřijít o slevy na daních

11.1.2021, Pojištění, Autor: Jan Klusák

Před několika lety patřilo investiční (a předtím kapitálové) životní pojištění k oblíbeným pojistkám. Hlavně díky kombinaci pojistné a investiční či spořicí složky. Postupem času se ale objevily praktičtější produkty. Lidé proto mnohdy původní pojistky ruší a sjednávají si nové. Takové řešení vás však může stát spoustu peněz. Naštěstí známe způsob, jak se tomu vyhnout.

Česká spořitelna koupila banku Sparkasse

Česká spořitelna koupila banku Sparkasse

7.1.2021, Banka, Autor: Petr Jermář

Česká spořitelna přebírá od ledna 2021 českou pobočku rakouské regionální banky Waldviertler Sparkasse. Co se mění pro klienty Sparkasse?

Lidé si letos na Vánoce půjčovali méně. Z opatrnosti i kvůli zavřeným obchodům

Lidé si letos na Vánoce půjčovali méně. Z opatrnosti i kvůli zavřeným obchodům

4.1.2021, Půjčka, Autor: Jan Budín

Propad až o desítky procent. Takový byl podle některých poskytovatelů rozdíl v zájmu o předvánoční půjčky v porovnání s předchozím rokem. Lidé si méně půjčovali hlavně kvůli současné situaci a obavám z budoucnosti. Paradoxně se ale našli i tací, kteří po předvánoční půjčce sáhli právě kvůli aktuálnímu nedostatku peněz.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

AH

#12472, Práce na DPČ bez statutu studenta, Daně, 16.1.2021

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kolik a co budu platit, když budu mít brigádu bez statusu studenta. Mám smlouvu na DPČ. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den, největší rozdíl bude v odvodech na zdravotní pojištění, které Vám budou nově sráženy minimálně ve výši zákonného minima (ekvivalentní minimální mzdě). Za studenty platí pojistné stát a odvody se tak sráží pouze ze skutečného výdělku. Pokud máte z DPČ příjem nižší než 15 200 Kč hrubého měsíčně a přišla jste o statut studenta, připlatíte si na zdravotním pojištění. 

IR

#12471, Sebere mi exekutor penzijní spoření?, Spoření, 16.1.2021

Dobry den, mam jiz dva roky exekuci na plat. Zaroven mam duchodove pripojisteni. Kdyz bych ho chtel vyplatit, sebere mi ho exekutor nebo ne?

Dobrý den, pokud byste peníze z penzijního spoření vybral, pak by Vám je obratem zabavil exekutor. Proto důrazně doporučuji nevybírat penzijní spoření v průběhu exekuce a insolvence. 

V

#12470, Hypotéka pro cizince a záznamy v registrech, Hypoteční poradna, 16.1.2021

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda je možné si vzít hypotéku 1,2 mil. Kč, když mám záznamy v bank. a nebank. registru. Vlastním s manželem nemovitost, která má hodnotu min. 2 mil. Kč. Mám smlouvu na dobu určitou, 1x prodloužená, manžel má smlouvu na neurčito, ovšem je cizinec (Maďar), trval. pobyt si teď vyřizuje. Hypotéka by byla na dům, který vlastníme. Výdělek máme dohromady cca 40 000 Kč měsíčně. Děkuji za odpověď. Pěkný den.

Dobrý den, jak vážné prohřešky máte v registrech zaznamenané a o jak staré záznamy se jedná? Starší a menší prohřešek budou banky spíše tolerovat než novější a vážnější záležitost. Doporučuji náš článek Hypotéka pro cizince.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 12 400 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR