Zánik pojišťovny, Pojištění

Životní pojištění od expertů
7.9.2020 Pojištění

Dobrý den, do domu mi narazilo vozidlo. Uplatňovala jsem škodu z povinného ručení vozidla u pojišťovny, kde bylo pojištěné. Dlouho jsem se s pojišťovnou dohadovala. Po více jak roce mi přišel dopis od jiné pojišťovny, že ta původní pojišťovna zanikla a ta nová je její nástupce. Jak běží promlčecí doba? Od doby vzniku nehody nebo se prodlužuje o dobu, kdy nastoupila nová pojišťovna? Podle jakého paragrafu se promlčecí doba řídí? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

nová pojišťovna pravděpodobně převzala vše od staré pojišťovny (kmen klientů, nahlášené pojistné události, atd.), tedy pro Vás se nic zásadního nemění (pouze s Vámi od určitého data vše řeší druhá pojišťovna místo první). Řešení nahlášených pojistných událostí nebylo přerušeno, nezačíná běžet nová lhůta (všeobecná promlčecí lhůta činí 3 roky).