Banky.cz Bankovní poradna zdarma #1204, Dotaz v bankovní poradně

Jak pojistit lesní mateřskou školu a její klubovnu? Kryje pojištění škodu způsobenou dětmi i majetkovou škodu?

Dobrý den, potřebuji pojistit lesní mateřskou školu, která nespadá pod školský zákon. Jaká pojistka co kryje? Když jedno dítě vypíchne druhému klackem oko, nebo když dítě vyleze na strom a nešikovně spadne a zlomí si páteř. Když pak navíc kvůli tomu nemůže jet na zaplacenou dovolenou. Nebo když hodí kámen na cizí auto a vznikne velká škoda. Je rozdíl, pokud to vidí lektor, je přímo u toho, nebo se to stane za jeho zády? Lektoři jsou někteří OSVČ, mají své vlastní pojištění z odpovědnosti za škodu, ale pokud by byl lektor na dohodu o provedení práce, jak by to bylo s pojištěním? Může mi, prosím, někdo poradit? Navíc potřebujem pojistit klubovnu (hlavně vybavení, to bude asi pojištění domácnosti)...Děkuji

Dobrý den,

klubovna = pojistit jako domácnost.

Ohledně lesní školky a zaměstnanců to bude chtít speciální pojištění "provozu" a odpovědnosti. Toto nabízí jen velmi málo pojišťoven a vždy se jedná o produkt na míru, tedy navštivte Českou pojišťovnu či Kooperativu a nechejte si udělat konkrétní nabídku.

Tato celoplošná pojištění odpovědnosti za zaměstnance se obvykle sjednávají s 5% spoluúčastí zaměstnance, kterou si zaměstnanci dále optimálně kryjí svým osobním pojištěním odpovědnosti. Obdobně jako pedagogové jsou na tom řidiči z povolání.

Není rozdíl mezi tím, zda pedagog vidí dítě házející kámen či nikoliv - v obou případech je to tak rychlé, že stejně nestihnete zabránit následku.