Banky.cz Bankovní poradna zdarma Akcie a investice #15388, Nelíbí se mi zdražování povinného ručení

Nelíbí se mi zdražování povinného ručení, Akcie a investice

Investice se zhodnocením až 12%
21.9.2021 Akcie a investice

Pokračování dotazu č. 15359: Děkuji za vaši odpověď. Bohužel vaše odpověď se nezdařila. Odpověděli jste na dotaz, který nebyl položen a navíc obecnou frází, kterou pojišťovny používají pro udržení svých zisků (je možné vyčíst z výročních zpráv firem napříč trhem). Konkurence bohužel neexistuje a nikdo to nekontroluje.

Dobrý den,

každá pojišťovna má právo si stanovit výši pojistného dle svého uvážení a každý zákazník má též možnost si vybrat pojišťovnu a produkt dle svého uvážení. Ve výročních zprávách se dočtete o výsledku hospodaření celé pojišťovny. Při podrobnější analýze statistik celkově vybraného pojistného a vyplaceného pojistného plnění byste rychle došel k závěru, že segment povinného ručení pro pojišťovny žádné terno z hlediska ziskovosti není. Konkurence je na českém trhu dostatečná, což dokazuje rozptyl pojistného (stejné auto můžete pojistit u jedné pojišťovny za 2 500 Kč, u druhé za 4 000 Kč a u třetí třeba i za 6 000 Kč). Pojišťovny sledují desítky parametrů (obsah motoru, bydliště a věk řidiče, stáří vozidla, historie pojištěného, atd. a každá pojišťovna s těmito parametry pracuje trochu jinak - pojišťovna A může být dražší pro mladé, pojišťovna B pro starší, pojišťovna C pro krajská města, pojišťovna D pro výkonnější motory atd.). Určitě je z čeho vybírat. Může být samozřejmě pohodlnější nic nedělat a udržovat se v klamu, jak je vše na světě špatně. Lepší ale bude zadat poptávku v sekci povinné ručení a nechat se třeba mile překvapit nabídkou našich specialistů.