Jak funguje garance u PČS Fond garantovavý a proč je konečná částka nižší než vkladová?

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
11.3.2015 Spoření

Dobrý den,založil jsem si u Vás PČS Fond garantovavý.Dostal jsem informace,že u garantovaného fondu nemůže nemůže být konečná částka nižší než vkladová.K 31.12.2014 jsem však dostal zprávu,kde je konečná částka nižší o 15.000.-Kč nižší než jsem tam vložil.Co to je za garanci,když výsledek ukazuje úplný opak.Děkuji,Solnička Zdeněk,Brno

Dobrý den,

nejsme vaše pojišťovna ani banka, ale pouze poradenský portál. Tento produkt má v nabídce Pojišťovna České spořitelny a výslovně u něj uvádí, že není zaručena návratnost investice. Pokud jste byl ujištěn o opaku, byl jste uveden v omyl.

Obecně produkty investičního životního pojištění vůbec nedoporučuji, je to nejhorší možný produkt, který Vám není k ničemu dobrý, pouze zde budete tratit. Proč ho máte sjednaný? Protože Vám ho doporučila paní za přepážkou či finanční poradce? Oba dva z něj mají nejvyšší možnou provizi rovnou až sumě peněz, které vložíte v prvním roce. Z čeho si myslíte, že je tento náklad hrazen? Ano, bohužel z vašich vložených peněz. Nákladovost takovýchto produktů je velká a klient se dostane na nulu až po několika letech. Dobrovolně by si takovýto produkt nikdo nesjednal, proto je lidem "nucen" a není vždy říkána celá pravda.