Banky.cz Bankovní poradna zdarma Pojištění #17938, Jaké mám pojistné podmínky?

Jaké mám pojistné podmínky?, Pojištění

Životní pojištění od expertů
16.5.2022 Pojištění

Dobrý den, platím si měsíčně 150 Kč pojištění dlouhodobé pracovní neschopnosti. Při dotazu na pobočce jsem dostala pokaždé jinou informaci ohledně postupu a plnění pojistky. Jsem od 1.3. 2022 v pracovní neschopnosti a zřejmě ještě nejméně 1-2 měsíce budu. Prosím o informaci, jak pokračovat a co musím udělat, aby mi banka začala plnit účel tohoto pojištění. Děkuj za odpověď. S pozdravem

Dobrý den,

je třeba splnit podmínky pro čerpání pojistného plnění (např. doložení lékařské zprávy o pracovní neschopnosti). Tyto podmínky jsou stanovené v pojistné smlouvě a vaše pojišťovna (nebo zprostředkovatelská banka) by Vám je na požádání měla sdělit/objasnit.