Banky.cz Bankovní poradna zdarma Pojištění #21555, Povinné ručení a totální škoda

Povinné ručení a totální škoda, Pojištění

Životní pojištění od expertů
14.6.2023 Pojištění

Dobrý den, mám auto na totálku (nejsem viník nehody). Mechanik si myslí, že by auto nakonec mohl opravit z vyplacených peněz. Lze takové auto po té provozovat a mít na něj dále pojištění? A kdyby se stala další nehoda, nebude to problém? Děkuji.

Dobrý den,

i po totálce lze auto opravit a dále provozovat. Pojišťovna Vám totální škodou pouze sděluje, že dle jejího odhadu se oprava pravděpodobně nevyplatí (náklady na opravu nejspíše převýší hodnotu vozidla před nehodou).

Neznám přesný rozsah poškození vašeho auta. Automechanik nabízející opravu by měl velmi dobře zvážit všechny okolnosti. Vy byste si případně měla rozmyslet, nakolik bezpečné bude v takovém autě jezdit (svařit lze k sobě i dvě poloviny auta a po opravě laik zvenku nic nepozná - pasivní bezpečnost ale pravděpodobně nebude na požadované úrovní).

Více info v článku Pojištění auta.