Banky.cz Banky.cz Články Komerční sdělení Jak správně vybrat nového dodavatele energií

Jak správně vybrat nového dodavatele energií

Jak správně vybrat nového dodavatele energií
8.9.2021, Komerční sdělení

Přemýšlíte o tom, že změníte dodavatele energií – elektřiny a plynu? Žijeme již v době, kdy můžeme vybírat z několika možností. Nejčastějším důvodem přechodu k jinému dodavateli energií je samozřejmě úspora peněz, ale také špatný zákaznický servis.

Vybírat nového dodavatele energií je podobné efektivnímu výběru pojištění domácnosti.

Když se rozhodnete vybírat nového dodavatele, berte ve zřetel také jeho pověst, smluvní podmínky, zákaznický servis a možnosti způsobu dodávání energie. Profesionální dodavatel energie se stará i o své stávající klienty, nezabývá se pouze lákáním těch nových, kdy se, po podpisu smlouvy, o ně přestane zajímat.

Pověst dodavatele

Vybrat mezi dodavateli energií toho správného, se někdy zdá jako nadlidský úkol.

Proč je tento proces tak náročný a stresující? Z velké části je to proto, že někteří poskytovatelé energií se zabývají klamavým marketingem a nabízejí super nízké sazby ve svých reklamách a upoutávkách, které se po několika měsících zvyšují, nebo skrývají značné poplatky či penále za malichernosti.

Ceny

Nenechte se zlákat na první pohled nízkými cenami a slibem velké úspory. Správná distribuční sazba je zásadní aspekt při výběru nového dodavatele energií. V každé smlouvě by měla být uvedena a také v každém vyúčtování za elektřinu.

Základem rozdělení jsou dvě možnosti: jednotarifové a dvoutarifové.

Při jednotarifové sazbě má odběratel účtovanou elektřinu stále za stejnou, vyšší sazbu. U dvoutarifní sazby se účtují dvě různé částky – nižší a vyšší, částka se řídí určitou hodinou během dne.

Většina dodavatelů elektřiny má sazby rozepsané pod označením D(číslo sazby)d.

Vše na jednom místě

Některé společnosti jsou dodavatelem energie i plynu nebo dokonce mobilních tarifů, mezi nejznámější patří léty osvědčený ČEZ. Výhodu je jedno přehledné vyúčtování, včetně kompletního zákaznického servisu.

Jak ušetřit za elektřinu

  • Snížit náklady za elektřinu můžete například díky fotovoltaice, ale ne každý má takové možnosti.
  • Světelné zdroje a jejich použití je další, dostupnější, způsob, jak snížit náklady na elektřinu.
  • Vypínáním nepoužívaných elektrospotřebičů snížíte měsíční náklady za energie. Vaše televize, počítač a stereo mohou být obrovskými energetickými upíry, když se nepoužívají. To malé světýlko, které zůstane rozsvícené, znamená, že tyto položky stále spotřebovávají energii.
  • Když budete používat LED osvětlení ušetříte na poplatcích za elektřinu. Průměrná 60 W LED žárovka používá pouze devět wattů elektřiny, kde vaše průměrné CFL (kompaktní fluorescenční světlo) stejné ekvivalence používá 13 wattů. To se může zdát málo, ale to je úplné 30% snížení spotřeby elektřiny na jednu LED žárovku. Když vezmete v úvahu počet žárovek ve vašem domě, je to úspora nákladů, kterou nelze ignorovat. LED diody také v průměru vydrží déle než CFL, což ještě efektivnější zdroj světla.

KOMENTÁŘE k článku Jak správně vybrat nového dodavatele energií

Zatím nejsou přidány žádné komentáře. Podělte se s námi o Váš názor.

Přidejte nový komentář

Mohlo by vás zajímat

5 jednoduchých kroků, jak začít investovat na burze

5 jednoduchých kroků, jak začít investovat na burze

16.8.2021, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Láká vás investování do cenných papírů, ale nemáte s finančními trhy žádné zkušenosti? Pak právě pro vás jsme sepsali článek s pěti jednoduchými kroky, které stačí absolvovat, abyste svou první akcii mohli vlastnit.

5 tipů, jak ušetřit na havarijním pojištění

5 tipů, jak ušetřit na havarijním pojištění

7.7.2021, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Autonehoda může potkat i toho nejlepšího řidiče. Proto je vhodné si kromě povinného ručení sjednat také havarijní pojištění. Pokryje vám škody, které si sami způsobíte na vlastním autě. Jde však o výdaj navíc, kterému se většina motoristů stále snaží vyhnout. Poradíme vám, jak na havarijním pojištění ušetřit. 

Filatelie jako příležitost pro začínající i zkušené investory

Filatelie jako příležitost pro začínající i zkušené investory

7.7.2021, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Poštovní známky si dlouhodobě udržují svou hodnotu, a představují tak nejen klasické hobby, ale i zajímavou investici. Nejčastěji se filatelii věnují senioři, ale také mládež a hlavně generace středního věku – ta právě z investičních důvodů.

Představujeme Microsoft 365

Představujeme Microsoft 365

25.6.2021, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Vše, co milujete, a ještě něco navíc. Tak by se dal popsat balíček Microsoft 365, který jste dosud znali pod názvem Office 365. Jaké jsou jeho výhody, co všechno umí a jaké služby nabídne? Na dalších řádcích se mu mrkneme na zoubek.

Kuchyně na splátky aneb jak financovat rekonstrukci kuchyně

Kuchyně na splátky aneb jak financovat rekonstrukci kuchyně

22.6.2021, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Stejně jako rostou počty nových hypoték, objevují se rekordní čísla v počtu nárůstu financování rekonstrukcí. Za tímto trendem financování renovací stojí dva hlavní důvody. Prvním z nich je, že lidé zůstávají doma. Pracují z domova, pečují o děti nebo o své blízké, a v době pandemie nemohli navštěvovat sportovní, kulturní ani společenské akce. Druhým důvodem je bezpochyby zpomalení výstavby nových bytů a domů. Na vině je odliv stavebních dělníků z východních zemí v souvislosti s pandemickou situací ve světě. Lidé se proto soustředí na koupi starší nemovitosti a následně se pouští do rekonstrukce sami. Pokud však špatně zvolí financování celé rekonstrukce, může se stát sen o nové kuchyni či koupelně opravdovou noční můrou.Banky v ČR