Banky.cz Články Komerční sdělení Jak správně vybrat nového dodavatele energií

Jak správně vybrat nového dodavatele energií

Přemýšlíte o tom, že změníte dodavatele energií – elektřiny a plynu? Žijeme již v době, kdy můžeme vybírat z několika možností. Nejčastějším důvodem přechodu k jinému dodavateli energií je samozřejmě úspora peněz, ale také špatný zákaznický servis.

Vybírat nového dodavatele energií je podobné efektivnímu výběru pojištění domácnosti.

Když se rozhodnete vybírat nového dodavatele, berte ve zřetel také jeho pověst, smluvní podmínky, zákaznický servis a možnosti způsobu dodávání energie. Profesionální dodavatel energie se stará i o své stávající klienty, nezabývá se pouze lákáním těch nových, kdy se, po podpisu smlouvy, o ně přestane zajímat.

Pověst dodavatele

Vybrat mezi dodavateli energií toho správného, se někdy zdá jako nadlidský úkol.

Proč je tento proces tak náročný a stresující? Z velké části je to proto, že někteří poskytovatelé energií se zabývají klamavým marketingem a nabízejí super nízké sazby ve svých reklamách a upoutávkách, které se po několika měsících zvyšují, nebo skrývají značné poplatky či penále za malichernosti.

Ceny

Nenechte se zlákat na první pohled nízkými cenami a slibem velké úspory. Správná distribuční sazba je zásadní aspekt při výběru nového dodavatele energií. V každé smlouvě by měla být uvedena a také v každém vyúčtování za elektřinu.

Základem rozdělení jsou dvě možnosti: jednotarifové a dvoutarifové.

Při jednotarifové sazbě má odběratel účtovanou elektřinu stále za stejnou, vyšší sazbu. U dvoutarifní sazby se účtují dvě různé částky – nižší a vyšší, částka se řídí určitou hodinou během dne.

Většina dodavatelů elektřiny má sazby rozepsané pod označením D(číslo sazby)d.

Vše na jednom místě

Některé společnosti jsou dodavatelem energie i plynu nebo dokonce mobilních tarifů, mezi nejznámější patří léty osvědčený ČEZ. Výhodu je jedno přehledné vyúčtování, včetně kompletního zákaznického servisu.

Jak ušetřit za elektřinu

  • Snížit náklady za elektřinu můžete například díky fotovoltaice, ale ne každý má takové možnosti.
  • Světelné zdroje a jejich použití je další, dostupnější, způsob, jak snížit náklady na elektřinu.
  • Vypínáním nepoužívaných elektrospotřebičů snížíte měsíční náklady za energie. Vaše televize, počítač a stereo mohou být obrovskými energetickými upíry, když se nepoužívají. To malé světýlko, které zůstane rozsvícené, znamená, že tyto položky stále spotřebovávají energii.
  • Když budete používat LED osvětlení ušetříte na poplatcích za elektřinu. Průměrná 60 W LED žárovka používá pouze devět wattů elektřiny, kde vaše průměrné CFL (kompaktní fluorescenční světlo) stejné ekvivalence používá 13 wattů. To se může zdát málo, ale to je úplné 30% snížení spotřeby elektřiny na jednu LED žárovku. Když vezmete v úvahu počet žárovek ve vašem domě, je to úspora nákladů, kterou nelze ignorovat. LED diody také v průměru vydrží déle než CFL, což ještě efektivnější zdroj světla.


Bezplatná finanční poradna

KOMENTÁŘE k článku Jak správně vybrat nového dodavatele energií

Zatím nejsou přidány žádné komentáře. Podělte se s námi o Váš názor.

Přidejte nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Průvodce výběrem bankovního účtu pro firmu: Co by měl splňovat?

Výběr bankovního účtu pro firmu není radno uspěchat. Bez něj se žádná firma neobejde, a tak se jedná o nutný krok, kterému se v rámci provozu vašeho podniku nevyhnete. Proto se vyplatí vyhledávat produkty, které se vám z hlediska služeb i ceny vyplatí a budete s nimi dlouhodobě spokojeni. Jak na to?

Koupě ojetého vozu může být zatížena ekologickou daní. Kdy ji budete platit?

Pokukujete po starším, ojetém autě, které byste si výhodně koupili? Pryč jsou časy, kdy na nákup ojetého téměř vraku stačilo jen pár tisíc. Dneska k nim dost často musíte ještě přihodit nemalou ekologickou daň. Jaké jsou její sazby a kdy budete povinni ji státu odvést?

Největší investiční konference roku 2022

Společnost XTB vás po roce opět srdečně zve na tradiční investiční konferenci. Celá akce proběhne online a zúčastní se jí celá řada zajímavých řečníků a odborníků v oboru. Konference se uskuteční už tuto sobotu 26. 11. 2022.

Vše o chytrých smlouvách v oblasti kryptoměn: Průvodce pro začátečníky

Pro blockchain existuje řada dalších aplikací mimo ukládání a přenos digitální měny, což je jeho nejznámější využití. Jednou z těchto aplikací jsou chytré smlouvy, které využívají technologii blockchainu k automatizaci některých nebo všech dohod mezi dvěma stranami.          

Jako klíčovou součást decentralizovaného finančního odvětví je již využívají někteří zákazníci v oblasti nemovitostí a pojišťovnictví.  

Komarek System - nová platforma pro obchodování s aktivy

Komarek System je nová platforma pro obchodování s aktivy, která byla vytvořena s tím cílem, aby svým uživatelům maximálně usnadnila obchodování. Platforma za vás analyzuje tržní trendy a podle toho pak provádí transakce. Snadnější už to být nemůže.

REKLAMA
REKLAMA

Srovnáváme hypotéky od

© Banky.cz 2023, všechna práva vyhrazena