Banky.cz Bankovní poradna zdarma Pojištění #20552, Výpověď pojistné smlouvy

Výpověď pojistné smlouvy, Pojištění

Životní pojištění od expertů
3.2.2023 Pojištění

Dobrý den, má pojišťovna při jednostranném (ze strany pojišťovny) vypovězení smlouvy (povinné ručení) povinnost toto oznámit písemně klientovi? Pokud ano, jaku formou to má být? A je interval půl roku (po vypovězení smlouvy) adekvátní pro tento úkon? Je na to nějaký závazný obecný předpis, kterým by se každá pojišťovna měla řídit? Za odpověď děkuji. S pozdravem

Dobrý den,

způsob komunikace - písemně či elektronicky se sjednává v rámci pojistné smlouvy. Podmínky pro výpověď pojistné smlouvy jsou taktéž uvedeny v pojistné smlouvě, resp. v příloze "všeobecné obchodní podmínky" - zde se přesně píše, kdo, kdy, jak a proč může pojistku vypovědět.