Banky.cz Bankovní poradna zdarma #1190, Dotaz v bankovní poradně

Máte nárok na vrácení finanční částky za pojistění schopnosti splácet? Zjistěte, jak postupovat po skončení úvěru u České spořitelny.

Dobry den, V minulosti jsem si sjednal u CS hotovostni uver na 84 mesicu vcetne pojisteni schopnosti splácet. Jelikoz mi pristi rok tento uver u CS konci, chtěl jsem se zeptat, zda mam nárok na vraceni financni castky za pripojisteni"schopnosti splacet" neboť toto udajne je mozne po bance vyžádat zpet. Samozrejmosti je to, ze jsem toto necerpal, jelikož uver radne splacim a radne doplatim.Muzu Vas požádat o radu? Mockrat Vam dekuji. Spozdravem Gamrot Pavel, Karvina

Dobrý den,

toto se mi nezdá. Vracet pojistné zpět za neuskutečněnou pojistnou událost (neschopnost splácet) jde proti duchu pojištění. Laicky řečeno, 10 lidí platí pojistné, jeden není schopen splácet úvěr a 9 úvěr řádně doplatí. Pojistné zaplacené všemi deseti jedinci pokryje škodu způsobenou jedním neplatičem.

Nejedná-li se o nějakou marketingovou/speciální akci ČS, na vrácení pojistného není nárok.