Banky.cz Články Pojištění Skupina Uniqa dokončila převzetí společností Axa a stala se pětkou na trhu

Skupina Uniqa dokončila převzetí společností Axa a stala se pětkou na trhu

26.10.2020 Pojištění

Plánované převzetí společností Axa rakouskou skupinou Uniqa je u konce. Spojení, které bylo oznámené letos v únoru, v polovině října schválily všechny potřebné úřady

Transakcí za zhruba jednu miliardu eur završila skupina Uniqa převzetí společností Axa v České republice, Polsku a na Slovensku. Obchodní značka Axa na těchto trzích postupně zmizí během příštího roku.

Axa odchází ze střední a východní Evropy, protože se chce více zaměřit na rozvoj asijského a severoamerického trhu. Mezinárodní finanční skupina totiž ve střední Evropě dosud nezískala tržní podíl, který by garantoval do budoucna výnosný provoz.

O třetinu víc zákazníků

Transakce pro skupinu Uniqa znamená, že v Česku, Polsku a na Slovensku dohromady získá zhruba 5 milionů zákazníků společností Axa. A s nimi také roční pojistné 800 milionů eur. Tedy přibližně 21,6 miliardy korun.

Počet klientů v celé Evropě tak navýší na celkových 15 milionů. „Díky získání společností Axa jsme nyní jednou z předních pojišťovacích skupin ve střední a východní Evropě,“ komentoval transakci CEO skupiny Uniqa Insurance Group Andreas Brandstetter.

Uniqa pojišťovna dosáhne na 8% podíl na českém trhu

Stejně tak se navýší i počet klientů české Uniqa pojišťovny, a to přibližně o 800 000 zákazníků. Roční předepsané pojistné tak vzroste zhruba o 3,15 miliardy korun.

Uniqa pojišťovna tak bude mít nový podíl 9 % v neživotním pojištění a 5 % v životním pojištění. Celkově se v žebříčku pojišťoven posune na pozici pětky s celkovým podílem okolo 8 %. V penzijním pojištění pak společnost převezme 10% tržní podíl.

Značka Axa zmizí z českého trhu

I přesto, že je transakce dokončená, praktické změny jsou naplánované až na příští rok. V roce 2021 začne postupné přejmenování a začlenění společností Axa pod skupinu Uniqa. Probíhat má následovně:

 • K 15. lednu 2021 se penzijní a investiční společnosti ze skupiny Axa přejmenují na Uniqa.
 • Do konce července 2021 se životní a neživotní pojišťovny Axa sloučí a přejmenují na Uniqa pojišťovna.
 • Do konce roku 2021 se celý proces fúze dokončí a formálně se ukončí působení značky Axa v České republice, na Slovensku a v Polsku.
 • Postupně se sjednotí produktové a servisní nabídky (zhruba do konce roku 2021).

V České republice přesto zůstane jedna firma se slovem Axa v názvu, a sice Axa Assistance. To je samostatně působící mezinárodní společnost, která poskytuje asistenční servis různým pojišťovnám na smluvní bázi.

Klienti Axa mohou využívat služby jako dřív

Pro klienty společností Axa v České republice a na Slovensku se v tento okamžik nic nemění. I nadále mohou využívat všechny produkty a služby, na které jsou zvyklí.

Podle vyjádření skupiny Uniqa jsou podmínky smluv platné a nemohou být změněné bez souhlasu klienta.

Pokud tedy potřebujete řešit pojistnou událost nebo třeba změnit údaje na smlouvě, můžete dál kontaktovat svého obchodního zástupce nebo Axa linku.

Stejně tak vám platí zelená karta. A také o výročí všech smluv se dozvíte, jak jste byli zvyklí.

Uniqa pojišťovna láká na pojištění majetku

Uniqa pojišťovna pak svým klientům nabízí široké portfolio produktů a služeb, mezi které patří například:

V nejbližší době chce navíc oslovit nové klienty s nabídkou na pojištění domů a domácností. Na říjen a listopad totiž připravila reklamní kampaň, která bude tento produktu propagovat.

Televizní spoty budou upozorňovat na asistenční služby v domácnosti, které se mohou hodit každý den.

Asistenční služby zajistí nejrůznější opraváře

Uniqua pojišťovna v kampani ukáže různé varianty, jak mohou klienti asistenční služby využít.

Často využívaná je přitom hlavně pomoc odborníka v různých více či méně nouzových situacích. Asistenční linku totiž můžete volat, i když si třeba jen zabouchnete doma klíče nebo když vám praskne vodovodní potrubí.

Konkrétně vám asistenční služba zajistí například tyto odborníky:

 • zámečníka,
 • sklenáře,
 • instalatéra,
 • plynaře,
 • elektrikáře,
 • topenáře
 • nebo opraváře domácích spotřebičů.

Vždy ale dejte pozor, jaký limit pojistného plnění máte ve smlouvě nastavený. Náklady, které ho přesáhnou, totiž platíte ze své kapsy.

Stejně tak většinou platí, že pojišťovna vám uhradí jen práci. Materiál a další náklady platí klient.

Získáte pomoc s trojskými koni i krysami

Kromě předchozích standardních situací vám asistence pomůže i při dalších nepříjemných situacích:

 • Zajistí IT pomoc, cykloasistenci, deratizaci a dezinfekci nebo právní poradenství.
 • Poskytne operativní pomoc proti kybernetickým rizikům, jako je zneužití osobních dat, napadení škodlivým softwarem, vydírání, pomluva, kyberšikana a podobně.
 • Umí zasáhnout i při zneužití platební karty a problémových on-line nákupech.

Vždy se ale nejdřív ujistěte, jaké asistenční služby máte sjednané. Každá pojišťovna má totiž jejich rozsah a podmínky nastavené trochu jinak. Proto si zkontrolujte ve smlouvě, na co máte nárok.Sjednat pojištění online

ANKETA k článku Skupina Uniqa dokončila převzetí společností Axa a stala se pětkou na trhu

Využíváte asistenční služby pojišťoven?

Počet odpovědí: 82

KOMENTÁŘE k článku Skupina Uniqa dokončila převzetí společností Axa a stala se pětkou na trhu

Zatím nejsou přidány žádné komentáře. Podělte se s námi o Váš názor.

Přidejte nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Pojištění na hory: správně nastavené pojištění je nad zlato

18.1.2023 Pojištění

Vyrážíte na české nebo zahraniční hory? Vždycky pamatujte na pojištění! Pobyt na zahraničních horách si vyžaduje cestovní pojištění, na domácích kopcích si vystačíte s pojištěním úrazu a odpovědnosti. Pojistit se vyplatí nejen škody utrpěné, ale i ty, které nechtěně způsobíte jiným. Podíváme se, jak postupovat, když dojde k nehodě, úrazu nebo vás rozbolí zuby. Prozradíme, jaké výluky z pojištění vás mohou zaskočit. V závěru se zaměříme i na pojištění sjednaná k platebním kartám nebo v rámci organizovaného zájezdu na hory.

Útok hackerů? První pojišťovna v Česku nabízí pojištění internetové domény

28.11.2022 Pojištění

Ani si toho nestihnete všimnout a vaše doména je převedená na jiného uživatele nebo je nově registrovaná mimo Českou republiku. Přesně tak pracují hackeři, kteří se na krádeže těchto adres na internetu zaměřují. Nově se proto můžete proti podobným útokům pojistit.

Zájem o pojištění roste. Pojišťovny vybraly v pololetí o 6 miliard víc než loni

5.9.2022 Pojištění

Přes 80 miliard korun. Takovou částku vybraly pojišťovny za pojistné v prvním letošním pololetí. Je to o necelých 6 miliard korun víc než loni – tedy o 7,8 %. Ukazuje to aktuální statistka České asociace pojišťoven.

Povinné ručení pro elektrokoloběžky a segwaye? Už od roku 2024

8.8.2022 Pojištění

Jezdíte na elektrokoloběžce nebo segwayi? Pokud ano, připravte se na to, že od roku 2024 budete zřejmě potřebovat povinné ručení. Tedy stejné pojištění jako mají všechna registrovaná auta a motorky, které jezdí po českých silnicích.

Inflace útočí i na pojistky. Dejte si pozor na podpojištění

11.7.2022 Pojištění

Roky vzorně platíte pojištění, když pak ale skutečně potřebujete pomoc, pojistka na to nestačí. Právě tak může vypadat typický příklad podpojištění. Kvůli současné vysoké inflaci se tento problém týká čím dál většího množství smluv.

REKLAMA
REKLAMA

Srovnáváme hypotéky od

© Banky.cz 2023, všechna práva vyhrazena