Banky.cz Banky.cz Slovník pojištění Pojistné plnění

Pojistné plnění


Definice Pojistné plnění

náhrada vzniklé škody/výplata sjednaného obnosu pojišťovnou v případě realizace rizika/pojistné události


Nejvýhodnější nabídka pojištění od profesionálů

POVINNÉ
Váš telefon

94% klientů najdeme
výhodnější pojištění

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Jak již je z názvu tohoto pojištění patrné, tak je povinné pro každého uživatele motorového vozidla. Smyslem tohoto pojištění je krýt pojištěného za škody, které může způsobit ostatním účastníkům ať již na majetku nebo na zdraví.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Smyslem tohoto pojištění je pokrýt škody na svém vozidle, které se mohou přihodit nahodilou situací. V tomto pojištění si můžete například připojistit i vandalismus, pojištění skel a jiné další připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Tento typ pojištění kryje škody, které vám mohou vzniknout pouze na vaší nemovitosti. Toto pojištění zpravidla obsahuje riziko požáru, vodní nebezpečí, úder blesku, vichřice, vandalismus a mnoho dalších připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

V tomto pojištění si kryjete škody, které vám mohou vzniknout na movitých věcech ve vašem domě či bytě. Nejčastěji se připojišťuje zkrat, přepětí nebo podpětí, které vám chrání škody na elektrospotřebičích, dále také proti přírodním živlům, nebo krádeži či loupeži. Kromě vybavení vaší domácnosti si můžete připojistit i věci ve sklepě nebo garáži.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Toto pojištění vám kryje škody, které můžete způsobit svému zaměstnavateli nebo v běžném občanském životě.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Životní pojištění má krýt ztrátu, která může vzniknout nahodilou událostí a může mít značný dopad na životní úroveň domácnosti. Mezi nejdůležitější patří riziko smrti, invalidita, trvalé následky, závažná onemocnění a mnoho dalších.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Hlavním smyslem cestovního pojištění je ochránit své výdaje za zdravotní péči v zahraničí. Pojistit se můžete na konkrétní stát kam cestujete, ať už to pracovně, rekreačně nebo studijně. Dále si můžete také připojistit ztrátu nebo odcizení zavazadel, zpoždění nebo zrušení letu a mnoho dalších připojištění.


Dotazy v poradně k Pojistné plnění

HZ

#7420, Výplata pojistného plnění v insolvenci, Osobní a rodinné finance, 2.9.2019

Dobrý den, jsem rok v insolvenci, platím si úrazové pojištění (pojištění mám uzavřené z doby před insolvencí). Pokud bych měla úraz a pojišťovna by mi vyplatila nějaké peníze za úraz, budu je muset odevzdat insolvenčnímu správci? A ještě jedna otázka - přemýšlím o zrušené té pojistky, to co ušetřím, si raději chci dávat na důchodové spoření, neb je mi již 50 let. Nebude to problém? Děkuji z odpověď.

Dobrý den,

pojistné plnění je mimořádným příjmem, který by bylo třeba odevzdat insolvenčnímu správci. Z nezabavitelného minima si určitě můžete spořit na doplňkovém penzijním spoření (tento jediný produkt nelze v insolvenci postihnout).

V

#6023, Úrazové pojištění, Pojištění, 17.2.2019

Dobrý den, po jaké době od uzavření úrazového pojištění může člověk žádat pojistné plnění? Kamarád měl také pojistku a měl problém skrz tohle s pojišťovnou. A jak by se měl bránit? Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

vše záleží na pojistných podmínkách, které jste si s pojišťovnou podpisem smlouvy sjednal. Některé pojišťovny poskytují pojistné plnění již od prvního dne pojistky, jiné mají výluky (např. neplní první měsíc, aby se předešlo pojistným podvodům).

JJ

#5921, Pojistné plnění a mimořádný příjem v insolvenci, Exekuce a insolvence, 5.2.2019

Dobrý den, z nezabavitelné částky 9 338 Kč si platím pojištění, které obsahuje i denní odškodné v době nemocenské. Pokud by tato situace nastala, má na tuto částku insolvenční správce nárok? I když mám zaplaceno 40% a z nemocenské se rovněž splácí .

Dobrý den,

pojistné plnění je mimořádným příjmem, který je třeba odevzdat insolvenčnímu správci. Peníze jsou následně použity na rychlejší umoření Vašich dluhů. V rámci insolvence se snažíte splatit z dluhů co nejvíce (ideálně celých 100%), ale pro zdárné dokončení insolvence postačí 30%. Insolvenční správce Vám proto nemůže říct "už máte splaceno 40%, teď po Vás tolik peněz chtít nebudu".

I

#5749, Pojistné plnění a mimořádný příjem, Exekuce a insolvence, 15.1.2019

Dobrý den, přítel měl pracovní úraz, od pojišťovny dostal určitou částku plnění, která byla ovšem celá odeslána insolvenční správkyni. Je možné, aby mu tuto částku správkyně vrátila? Díky

Dobrý den,

výplata pojistného plnění je mimořádným příjmem, který je třeba odevzdat insolvenčnímu správci na umoření dluhů. Tyto peníze Vám insolvenční správkyně vrátit nemůže, protože je dle zákona musí rozdělit mezi věřitele.

ZK

#4938, Nahlášení pojistné události, Pojištění, 23.7.2018

Jak nahlásit událost, která se přihodila dne 22.07. 2018 v čase 14:10 v Kyjově u nemocnice? Policií bylo vše zdokumentováno. Záznamy o nehodě mám.

Dobrý den,

škodu nahlaste pojišťovně viníka dopravní nehody, z jehož pojistky bude poškozenému vyplaceno pojistné plnění. 

Články o Pojistné plnění

Jak na pojištění chaty či chalupy: myslete na počasí i na zloděje

Jak na pojištění chaty či chalupy: myslete na počasí i na zloděje

15.1.2020, Pojištění

…notu věcí. Podpojištění – sjednaná pojistnáčástka je nižší než cena nemovitosti nebo majetku. Když poté dojde ke škodě,poskytovatel vám zkrátí pojistné plnění. A to stejným poměrem, jakým jstemajetek nebo nemovitost podpojistili. Pokud je tedy jejich skutečná hodnota 2miliony korun a …

3 druhy pojištění, bez kterých se neobejdete

3 druhy pojištění, bez kterých se neobejdete

18.12.2019, Pojištění

…dy způsobené na oknech, stěnách,střeše a dalších pevných součástech stavby. Zásadní je zejména vyhnout sepodpojištění. Jinak může poskytovatel pojistné plnění krátit i pod úroveňpojistné částky. Havarijní pojištění – zatímcopovinné ručení hradí škody, které způsobíte ostatním, havarij…

Hlavní sezona dopravních nehod je tu. Připravte se na ně s havarijním pojištěním auta

Hlavní sezona dopravních nehod je tu. Připravte se na ně s havarijním pojištěním auta

6.11.2019, Pojištění

… a má minimální limit pojistného plnění danýzákonem Naproti tomu havarijní pojištění: je nepovinné řeší škody na vašem autě, případně zdraví a pojistné plnění zpravidla odpovídá ceně auta Varianta 1: připojištěník povinnému ručeníPřestože ve většině případů potřebujete k řešení škod n…

Pojištění dětí: Myslete na vážné úrazy, onemocnění i na sebe

Pojištění dětí: Myslete na vážné úrazy, onemocnění i na sebe

23.10.2019, Pojištění

…by pokryla náklady na léčbu nebo nutné stavební úpravy vechvíli, kdy vaše dítě zůstane na invalidním vozíku. Vyplatí se takézvážit progresivní pojistné plnění. Je sice dražší než běžné lineární pojistné,ale zato nabízí výrazně vyšší plnění. Každá pojišťovnatotiž jednotlivé následky oc…

Životní pojištění má jen polovina Čechů. Podívejte se, proč si ho sjednat a jak ho nastavit

Životní pojištění má jen polovina Čechů. Podívejte se, proč si ho sjednat a jak ho nastavit

7.10.2019, Pojištění

… mnohem horší. Rozhodně proto tohle rizikonepodceňujte. Spočítejte si výdajeJakmile máte jasno v tom, proti čemu chcete pojistit, zvoltevhodné pojistné plnění. Pamatujte, že musí být dostatečně vysoké, aby pokrylovýpadek příjmů. Obecně platí, že byste si měli spočítat všechny výdajedo…Rychlé odkazy

Banky v ČR