Banky.cz Bankovní poradna zdarma Pojištění #2578, Pojištění vážné nemoci

Pojištění vážné nemoci, Pojištění

Životní pojištění od expertů
7.3.2016 Pojištění

Dobry den.mam 8 letou vnucku a chtela bych ji dat pojistit proti nemoci kterou este nemame potvrzenou jedna se o crohnovou nemoc je to mozne prosim?a jestli ano tak kde u ktere pojistovny .dekuji.

Dobrý den,

co přesně myslíte oním "nemáme ještě potvrzeno"? Že testy probíhají, ale finální diagnóza ještě nebyla stanovena?

Pokud je tomu takto, obávám se, že to pojistit nelze. Pojistit lze pouze nahodilá rizika, u kterých je malá pravděpodobnost jejich realizace. Např. požár domu - u průměrného domu je riziko požáru menší než 1% - je to tedy nahodilé riziko, které lze pojistit. Nebo u zdraví např. invalidita/zranění/vážné onemocnění, na které ale pojištěný "nemá náběh". Tyto tři kategorie mají opět výskyt v populaci řádově v procentech, tedy to lze pojistit. Ale nelze pojistit něco, kde je vysoká pravděpodobnost, že to dotyčný už má (nebo mít bude) a jen se čeká na stanovení finální diagnózy.

Při sjednávání životního či úrazového pojištění není examinace klienta důkladná - tedy leccos lze "nepřiznat". Nicméně toto nedoporučuji, neboť důslednou investigativní činnost pojišťovna zahajuje až v momentě realizace nemoci, a pak zkoumá, zda-li něco nebylo zatajeno - pokud ano, pojišťovna pojistku vystornuje od počátku.