Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Pojištění #14491, Pojišťovna odmítla plnění z důvodu výluky

Pojišťovna odmítla plnění z důvodu výluky, Pojištění

JS

Dobrý den, pojišťovna odmítla plnit havarijní pojistku. Auto po asi nedostatečném zabrzdění se samovolně rozjelo a narazilo do zdi. Prý je to špatná obsluha auta a je na to výluka z plnění. Jaký na to prosím máte názor? A má cenu jít s pojišťovnou do sporu? Děkuji

Sjednat pojištění online

Dobrý den,

neznám pojistné podmínky, které jste si s pojišťovnou sjednal (jaké máte výluky, spoluúčast, atd.). Proto nemohu posoudit správnost postupu pojišťovny u vašeho havarijního pojištění.

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Pokladen v bankách ubývá. Nahrazují je vkladomaty

Pokladen v bankách ubývá. Nahrazují je vkladomaty

9.6.2021, Běžný účet, Autor: Jan Budín

Přijít do banky, vyndat z peněženky hotovost a předat ji pokladní. Taková scéna může být už brzy minulostí. Banky totiž čím dál častěji ruší na svých pobočkách pokladny a nahrazují je vkladovými bankomaty – tedy vkladomaty.

Úroky hypoték vyrostly ke 2 %. Poptávka je přitom stále rekordní

Úroky hypoték vyrostly ke 2 %. Poptávka je přitom stále rekordní

7.6.2021, Hypotéka, Autor: Martin Silný

Už jen dvě setiny procenta. Tak málo chybělo na konci dubna k tomu, aby se průměrná úroková sazba hypoték vyšplhala na 2 %. Zdražování hypotečních úvěrů přitom ještě zdaleka nekončí.

Půjčka pro seniory aneb jak a proč banky (ne)půjčují klientům nad 65-70 let

Půjčka pro seniory aneb jak a proč banky (ne)půjčují klientům nad 65-70 let

3.6.2021, Půjčka, Autor: Lenka Rutteová

Půjčka pro důchodce je stále častěji využívaným typem spotřebitelského úvěru. Podívejte se, proč tomu tak je, čím se půjčky důchodcům vyznačují, zda jsou k mání pro všechny důchodce, i ty invalidní, či jak je to s hypotékami. Je seniorská půjčka doménou jen nebankovních společností, anebo se dá získat i u banky?

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

LV

#14538, Insolvence, Exekuce a insolvence, 13.6.2021

Dobrý den, manžel děla u soukromníka. Zistili jsme, že manželovi nestrhávají měsíční splátky. Máme soud. Mohou nám zrušit insolvenci a přijít o majetek? Děkuji

Dobrý den, pokud porušíte podmínky insolvence (nebudete měsíčně splácet min. 2 200 Kč), může Vám být osobní bankrot ukončen. Doporučuji kontaktovat ins. správce a domluvit se na řešení (doplacení chybějících splátek).

L

#14537, Insolvence, dávky a dary, Exekuce a insolvence, 13.6.2021

Dobry den, v roce 2017 mi byla schvalena insolvence, kterou jsem hradila z rodicovske. Od roku 2019 jsem na Uradu prace a hmotne nouzi, kde jsem taktez z hmotne nouzi platila insolvenci. Darcem u insolvence je sestra. Setra nikdy neposilala částku. Nyni po mne hmotna nouze pozaduje vratit preplatky. Insolvecni spravkyne potvrdila, ze insolvenci si platim sama celou dobu a taktez sestra pisemne prohlasila, ze nic neplatila, tudiz jsem nemela navic prijem od sestry. Jak se branit? Dekuji

Dobrý den, proč po Vás chce úřad vrátit dávky v hmotné nouzi? Prostudujte důvody uvedené v rozhodnutí úřadu, a pokud jsou tyto důvody chybné/nepravdivé, podejte odvolání. Pro přidělení dávek je rozhodující váš příjem před ins. srážkami. Pokud jste např. v žádosti uvedla svůj příjem po provedení ins. srážek, je požadavek na vrácení dávek oprávněný.

M

#14536, Dluhy v manželství, Osobní a rodinné finance, 12.6.2021

Dobrý den, píšete, že za dluhy manželé v SJM ručí společně i bez souhlasu toho druhého. Ale četl jsem, že když druhý z manželů o dluzích nevěděl, tak ne. Můžete to upřesnit?

Dobrý den, za dluhy ručí manželé společně a nerozlučně (nemají-li zúžené SJM). Pokud by si manželka vzala půjčku a Vy jste o tom nevěděl a ani s takovou půjčkou nesouhlasil, můžete projevit svůj nesouhlas v momentě, kdy se o půjčce dozvíte. V takovém případě je třeba písemně upozornit poskytovatele půjčky, že jste o úvěru nevěděl a nesouhlasíte s ním. V případném sporu byste tím posílil své právní postavení. 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 14 400 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR