Banky.cz Bankovní poradna zdarma Pojištění #18049, Dostala jsem z IŽP/KŽP málo peněz

Dostala jsem z IŽP/KŽP málo peněz, Pojištění

Životní pojištění od expertů
29.5.2022 Pojištění

Dobrý den, manžel zemřel a měl u jisté NN životní pojistku. Dodala jsem vše potřebné, doklady k vyplacení, peníze vyplatili, ale vznikl velký problém a nechtejí vyplatit zbytek. Částka která se sražela z manželova účtu. Účet je zrušen. Myslím si, že se chtějí obohatit. Nevím jak dále pokračovat. Děkuji

Dobrý den,

jestli vašemu dotazu správně rozumím, dostala jste z pojistky vyplaceno méně peněz, než kolik tam manžel ze svého účtu naposílal? Bohužel i to se může u kapitálového/investičního životního pojištění stát. Tento produkt je pro spoření zcela nevhodný z důvodu vysoké nákladovosti (až první dva roky vkladů jdou na provizi za sjednání pojištění).