Jak jsou pojištěny vklady na spořicích účtech u Wüstenrot? Co se stane, když si jedna osoba založí dva účty?

29.12.2019 Banka

Dobrý den, chci si založit spořící účet u Wüstenrot a prosím o informaci, jak jsou pojištěny vklady, pokud budou založeny dva účty jednou osobou a na každém účtu bude ekvivalent cca 100 tis. EUR. Budou pojištěny a garantovány oba tyto účty? Pokud ne, stačilo by jejich založení na každého z manželů po jednom účtu? Budou pak tyto účty pojištěny oba? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pojištěny jsou vklady v celkovém součtu na jednu fyzickou osobu do ekvivalentu 100 000 EUR na jednu instituci. Řešením je tak mít 2 spořící účty, každý u jiné banky. Můžete také založit 2 účty u jedné banky (každý na jednoho z manželů), ale v nedávné historii se stalo, že jedna ze záložen zkrachovala těsně po úmrtí jednoho z manželů a ukončeném dědickém řízení, kdy byl najednou majitelem obou účtů pouze jeden z manželů (který tím o polovinu peněz přišel). Banka Creditas aktuálně nabízí úrok 1,8% (od ledna se snižuje na 1,6%), Expobank 1,6%, Trinity Bank 1,58%. Wüstenrot sice nabízí nejvíc (1,7%), nicméně byl právě koupen Moneta Money Bank, která takto vysoký úrok určitě držet nebude (viz její vlastní spořící účet, u kterého Moneta udržela letos úrok 2% jen pár měsíců a pak šla rapidně dolů na 1,2%, tedy hluboko pod konkurenci).