Banky.cz Bankovní poradna zdarma Pojištění #11001, Prodej auta a povinné ručení

Jak převést povinné ručení při prodeji auta a sjednat nové pojištění?

Životní pojištění od expertů
18.8.2020 Pojištění

Dobrý den, při prodeji auta musím povinné ručení hned převézt na nového majitele a nebo můžu pojistku nechat doběhnout do konce doby zaplacené pojistky a až potom sjednat nové pojištění? Děkuji

Dobrý den,

nový majitel si musí uzavřít povinné ručení na sebe od momentu zakoupení auta. Vy naopak můžete požádat svou pojišťovnu o ukončení pojistné smlouvy k datu prodeji auta (pojišťovna Vám vrátí přeplatek). Určitě nenechte nového majitele užívat prodávané vozidlo na vaše povinné ručení (v případě pojistné události byste přišel o bonus).