Banky.cz Bankovní poradna zdarma Pojištění #2876, Smluvní autoservis pojišťovny

Smluvní autoservis pojišťovny, Pojištění

Životní pojištění od expertů
30.6.2016 Pojištění

Dobrý den, jsem účastníkem dopravní nehody jako poškozená, plnění škody uplatňuji u pojišťovny povinného (viníka nehody). Po tel. nahlášení pojistné události mi bylo, krom jiného, autoritativně doporučeno, že mám auto dát do smluvní opravny této pojišťovny. Mám škodovku (r.výroby 2004), opravu si přeji v autorizované opravně "škoda", ale bylo mi sděleno, že by mohl nastat problém s proplacením faktury - bez odůvodnění proč - z jakého důvodu. Jsem již v důchodu a opravdu nemám peněz nazbyt... Může mě takto nátlakově pojišťovna nutit k rozhodnutí přistoupit na využití jejich smluvního autoservisu, který ve mě nebudí důvěru? Je pro takové jednání pojišťovny konkrétní opora v zákoně? a ve kterém... Jsem vázána smlouvou uzavřenou mezi pojišťovnou a povinným ? Nejedná se o nekalou praktiku pojišťovny? Jak mohu postupovat v uplatnění svých práv. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

využívání smluvně sjednaných autoservisů pojišťoven je běžné, v tom bych nic nekalého nehledal. Ne že by pojišťovny cíleně vybíraly levnější, neautorizované či třeba méně kvalitní servisy. Jde o to, že smluvní servis dostane jakousi exkluzivitu/zajištěný přísun zakázek od pojišťovny a za to pojišťovně nabízí předem dohodnuté nižší ceny, než je na trhu běžné.