Banky.cz Bankovní poradna zdarma Pojištění #19444, Asi mi změnili zdravotní pojišťovnu

Asi mi změnili zdravotní pojišťovnu, Pojištění

Životní pojištění od expertů
13.10.2022 Pojištění

Dobrý den, dnes ráno ke mně na nádraží přistoupil muž, který byl velmi milý a začal se mne vyptávat na mé zdravotní pojištění. Odpověděl jsem mu jen u které pojišťovny jsem a on se mi po té představil jako někdo kdo pracuje pro Zdravotní pojišťovnu ministerstva vnitra 211 a poprosil mě, zda by si mě mohl zapsat a že by mi příští rok poslali podklady a mohl bych se rozhodnout zda k nim chci přejít. Vyjmenoval mi také různé výhody co jejich pojišťovna nabízí. Háček je v tom, že jsem si to bohužel neuvědomil, ale papír co vypsal a nechal mě podepsat vypadal jako pojistná smlouva. Chtěl bych se zeptat, jestli mám kontaktovat onu pojišťovnu a případně smlouvu ihned zrušit nebo by to opravdu mohlo být úplně nezávazné a nemám se bát. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

sebevíce milým lidem nemůžete na ulici podepisovat takovéto papíry. Nevíte co přesně jste podepsal, nemáte kopii dokumentu který jste podepsal, atd. Určitě nešlo o nic nezávazného (to by nebyl třeba váš podpis). Velmi pravděpodobně jste byl přehlášen k jiné zdravotní pojišťovně.