Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #22821, Výplata penzijní připojištění a daně

Výplata penzijní připojištění a daně, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
25.1.2024 Spoření

Dobrý den, jsem v invalidním důchodu a nechala jsem si jednorázově vyplatit penzijní připojištění. Zaměstnavatel mi nepřispíval, výnosy jsou již zdaněny. Musím na finanční úřad?

Dobrý den,

jde prosím o řádnou výplatu se splněním všech podmínek (byla Vám vyplacena i státní podpora)? Pokud ano, na FÚ nemusíte. V opačném případě by bylo nutné vrátit případné odpočty z daní za posledních 10 let.