Banky.cz Bankovní poradna zdarma #5, Dotaz v bankovní poradně

Oprávnění k odškodnění po úrazu a pojištění na jméno manžela.

Dobrý den , mám úvěr od MP , Zároveň platím i pojištění , s vinkulací MP, s.s. Pojištění však zní na mého manžela , protože Vaše pojišťovna mě nechtěla pojistit pro mou nadváhu. V srpnu 2011 jsem si zlomila ruku a byla 2 měsíce v PN. Zajímá mě ,jestli mám nárok na odškodnění ,Děkuji za odpověď

Dobrý den,

není mi příliš jasné, proč je pojištěn manžel, pakliže je úvěr psán na Vás - je ručitelem či má k úvěru jiný vztah (právně závazný)? Ať tak či onak, běžně se úrazové/životní pojištění nevztahuje na rodinné příslušníky, tedy je-li pojištěn manžel, nárok na pojistné plnění Vám pravděpodobně bohužel nevzniká. Abychom si byli 100% jistí, že o nic nepříchazíte, doporučuji toto ještě prokonzultovat přímo s MP, neboť neznám detailně Vaši pojistnou smlouvu.