Banky.cz Bankovní poradna zdarma Osobní a rodinné finance #3877, Peníze dědicům bez dědického řízení

Peníze dědicům bez dědického řízení, Osobní a rodinné finance

Dobrý den, při návštěvě Komerční banky bylo mamince nabídnut jakýsi produkt, o kterém úřednice sama nedokázala podat přesné info. V kostce jde asi o toto. Zřízení jakéhosi účtu k běžnému účtu maminky, kde určí libovolné procento zbylých financí, které by si mohl každý zapsaný po její smrti vybrat, nebudou zablokovány a nepodléhají dědickému řízení. Maminka se toho chytila a chce určit mne a sestru, 50% na 50%. Jenže ani já nerozumím zcela tomu, co se nám úřednice snažila vysvětlit. Poprosím tedy o vysvětlení Vás. Děkuji mnohokrát Dagmar

Dobrý den,

pravděpodobně se Vám přepážkový pracovník banky snažil prodat penzijní připojištění, u kterého lze skutečně určit osoby, které po úmrtí majitele spoření dostanou peníze vyplaceny bez ohledu na dědické řízení (peníze uložené na penzijním spořením lze vybrat nejdříve za 5 let od data sjednání spoření). Nebo to také mohl být zcela jiný produkt. Neboť nevíme, co vlastně chtěl přepážkový pracovník banky Vaší mamince sjednat za produkt, doporučuji nic nesjednávat (to by byl hazard s vlastními penězi).