Banky.cz Bankovní poradna zdarma Pojištění #4275, Nabídka pojištění po telefonu

Nabídka pojištění po telefonu, Pojištění

Životní pojištění od expertů
31.1.2018 Pojištění

V pondělí 29.1.2018 v 11:04 mi volal finanční poradce, který uzavírá životní pojištění pod ČNB pod americkou zahraniční firmou COLONNADE. Stačí kývnout, pošle mi domů smlouvu a za 149 Kč měsíčně budu pojištěná ihned od 1. dne od zaplacení. Pojistku sliboval na pobyt v nemocnici následkem úrazu a to 1500,- Kč od 1. dne v nemocnici. Volal mi z čísla 226510366, ale já mu nemohu zavolat, volat může jen on. Odmítla jsem s tím, že se nejprve musím poradit se svým finančním poradcem. To se mu moc nelíbilo, protože se vydával za poradce také. Má dnes volat. Já pojištění mám a nebudu nic uzavírat. Jen mě zarazila tak vysoká částka plnění. A to nejprve nabízel za 300,- Kč plnění v nemocnici 3.000,- Kč. Když jsem řekla, že to je moc, řekl, že jsem vybraná v mimořádné akci. Co vy na to? Marie

Dobrý den,

produkty nabízené po telefonu Vám štěstí nepřinesou (stejně jako podomní prodej a předváděcí akce pro seniory). Téměř vždy se jedná o klamavé obchodní praktiky (neřeknou celou pravdu) nebo bohužel i podvod. Více info v našem článku Podvody s prodejem produktů po telefonu.

Finanční poradce má v Čechách podobné renomé jako poslanec nebo taxikář, doporučuji shlédnout krátký dokument ze zákulisí finančního poradenství Rada nad zlato. Takhle se prostě seriózní obchody neuzavírají. Po telefonu si nic nesjednávejte, neznáte skutečné obchodní podmínky (slib daný po telefonu se špatně dokazuje). Tyto produkty se navíc velmi těžko ruší. Nejlepší je vždy ihned zavěsit a vůbec s prodejci po telefonu nediskutovat.